آکاایران: رول لازانیــا سـه پنــیر

 رول لازانیــا سـه پنــیر

آکاایران: رول لازانیــا سـه پنــیر

نام مدرس
امید صادق زاده
مواد لازم
ورقه های لازانیا: 16 عدد
گوشت چرخ کـــرده: 450 گرم
پیاز خرد شده: دو عدد
هات داگ چرخ کرده: 450 گرم
پنیر ریکوتا: دو پیمانه
پنیر موزارلای رنده شده: دو و نیم پیمانه
پنیر پارمزان رنده شده: یک پیمانه
تخم مرغ: یک عدد
سس ماکارونی: یک پیمانه
روغن: به میزان لازم
مواد لازم برای سس ماکارونی
روغن زیتون: دو قاشق چایخوری
پیاز کوچک خرد شده: یک عدد
پیازچه خرد شده: دو عدد
سیر رنده شده: دو حبه
گوجه فرنگی پوست کنده و خرد شده: سه و نیم پیمانه
ریحان خرد شده: چهار قاشق سوپخوری
پودر ارگانو: دو قاشق سوپخوری
شکر: یک قاشق سوپخوری
طرز تهیه

 طرز تهیه سس

 در یک تابه روغن زیتون را گرم می‌کنیم، سپس سیر، پیاز و پیازچه را به روغن افزوده و تفت می‌دهیم تا کمی تغییر رنگ دهند. گوجه‌فرنگی، ریحان، ارگانو و شکر را به مواد افزوده، مخلوط‌ می‌کنیم و اجازه می‌دهیم تا مواد بجوشد، سپس حرارت را کم کرده و می‌گذاریم به مدت 20 دقیقه دیگر روی حرارت بماند.

 طرز تهیه

ورقه‌هـــای لازانیـــا را مــطابق دستورالعمل روی بسته جوشانده، سپس با آب سرد آبکش نموده و روی حوله آشپزخانه گذاشته تا خشک شود. پیازها را در کمی روغن تفت داده تا طلایی رنگ شوند، گوشت و هات‌داگ را به پیاز افزوده، تفت می‌دهیم تا رنگ آن تغییر کرده و آب آن کشیده شود. سس ماکارونی را افزوده و مواد را کاملا مخلوط می‌کنیم. نیمی از مواد را در ظرف مخصوص فر می‌ریزیم. ورقه‌های لازانیا را پس از خشک شدن، روی کاغذ روغنی پهن می‌کنیم. پنیر ریکوتا و تخم‌مرغ را مخلوط نموده و روی ورقه‌ها می‌ریزیم. دو پیمانه موزارلا را روی ترکیب تخم‌مرغ و ریکوتا ریخته و پخش می‌کنیم. روی مواد را با پنیر پارمزان می‌پوشانیم. حالا ورقه‌ها را به آرامی رول نموده و در ظرفی که کف آن سس ریخته‌ایم، قرار می‌دهیم. حتما باید انتهای رول‌ها کف ظرف قرار گیرد تا در حین طبخ باز نشوند. باقیمانده سس را روی رول‌ها ریخته و با باقیمانده موزارلا روی آن را می‌پوشانیم. روی ظرف را با فویل پوشانده و آن را به مدت 30 الی 45 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 175 درجه سانتی‌گراد می‌گذاریم تا پنیر‌ها ذوب شده و لازانیا آماده شود.

نکات
برای تهیه رول لازانیا می توانید مواد گوشتی را روی لازانیا ریخته و سپس آن را رول کنید. البته این روش مهارت زیادی می طلبد، زیرا احتمال دارد رول های شما از هم بپاشد.
می توانید این رول ها را به صورت گیاهی و با سس آلفردو یا پستو تهیه کنید.
برای داخل رول ها نیز می توانید از ترکیب گوجه فرنگی و ریحان خرد شده استفاده کنید.
مجله شماره 152 صفحه 36
.

منبع : new.ksabz.net

رول لازانیــا سـه پنــیر
4 (62%) 40 رای