loading...

 

 

آموزش راویولی با قارچ و ژامبون,درست کردن راویولی با قارچ و ژامبون,راویولی با قارچ و ژامبون خوشمزه

طرز تهیه راویولی با قارچ و ژامبون

 

مواد لازم راویولی با قارچ و ژامبون برای سه نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

راویولی

یک بسته

نامشخص

قارچ

300 گرم

100 گرم / 27 کالری

خامه

2 لیوان

100 گرم / 350 کالری

پیاز

دو عدد بزرگ

100 گرم / 5 کالری

ژامبون دودی

300 گرم

100 گرم / 107 کالری

ریحان تازه

یک قاشق

100 گرم / 40 کالری

جعفری خرد شده

یک قاشق

100 گرم / 25 کالری

پنیر پارمسان

بسته به سلیقه شخصی

100 گرم / 431 کالری

نمک و فلفل سیاه

به اندازه لازم

100 گرم / 0 کالری

سرکه یا آبلیمو

اندکی

100 گرم / 9 کالری

 

طرز تهیه راویولی :

*. به نقل از آکاایران : در یک قابلمه آب را جوش بیاورید. روغن و اندکی سرکه یا آبلیمو به آن اضافه کنید. حال راویولی ها را درون ظرف بریزید و در ظرف را ببندید و بگذارید 10 دقیقه با شعله زیاد راویولی ها در آب بجوشند. پس از طی این زمان آنها را آبکش کنید و آب سرد روی آنها بریزید.

 

طرز تهیه سس خامه :

*. پیازها را به صورت خلالی خرد کنید [آشنایی با خواص پیاز] و با اندکی روغن و کره (برای خوش طعم شدن) روی شعله متوسط گاز بگذارید. دقت کنید که کافی است پیاز کمی داغ شود و بویش دربیاید و اصلاً نباید اجازه دهید که آبش تبخیر شود.سپس ژامبونی را که به شکل نوارهای بلند قطعه قطعه کرده اید به آن اضافه کنید و بعد از سه دقیقه قارچ حلقه شده را به آن بیفزایید.

*. مواد را به آرامی مخلوط کنید و بگذارید یکی دو دقیقه با هم حرارت ببینند. بعد خامه را اضافه کرده و نمک و فلفل سیاه را روی غذا بپاشید.اگر مواد به ظرف سرخ کردن چسبیده باشند خامه به جداشدن آنها کمک می کند بنابراین نیازی نیست که حلقه های ظریف قارچ را با فشار از ظرف جدا کنید.

*. اگر از قارچ و پیاز ترد خوشتان نمی آید می توانید در ظرف را به مدت چهار تا پنج دقیقه بگذارید و حرارت را کم کنید تا این مواد کمی پخته تر و نرم تر شوند ولی موظب باشید که سس کم آب نشود و نسوزد.بعد از پنج دقیقه موارد سس خامه را کمی خنک کرده و در یک ظرف نشکن به آرامی و احتیاط با بالشتک های راویولی مخلوط کنید.

*. ظرف را تا 3 دقیقه دیگر حرارت ملایم بدهید تا راویولی مزه خامه بگیرد. بهتر است برای این کار از فر یا مایکرو استفاده کنید.می توانید قبل از آوردن غذا روی آن را با سبزیجات و  و دو قاشق غذاخوری پنیز پارمزان بپوشانید. به جای ریحان تازه می توانید از برگ های تازه نعنا [آشنایی با خواص نعنا] هم استفاده کنید.

 

نکته ها :

*. پیاز هر چه پرآب و خام تر باشد ترکیب خوشمزه تری با خامه به وجود می آورد. خامه نمک بیشتری لازم دارد و وقتی با نمک پاش نمک و فلفل را به غذا اضافه کنید بهتر می توانید مزه و طعم آن را کنترل کنید. قارچ در روغن جمع و کوچک می شود پس ضرورت دارد.

*. بین ریختن قارچ و افزودن خامه فاصله زیادی نیفتد.سبزیجات این غذا بیشتر با آب و بخار خودشان جا می افتند و کمتر سرخ می شوند. بهتر است نگذارید آبشان زیاد تبخیر شود.اگر طرفدار غذاهای تند هستید می توانید به جای ژامبون از سالامی استفاده کنید.

 

خواص قارچ :

*. قارچ ها پروتئین هم دارند اما نه به اندازه گوشت ها. هر ۱۰۰ گرم قارچ حدود سه گرم پروتئین دارد اما پروتئین موجود در ۱۰۰ گرم گوشت قرمز یا مرغ حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم است. همین مقدار ماهی ۱۵ تا ۲۰ گرم پروتئین دارد، با این وجود قارچ از لحاظ داشتن پروتئین گیاهی در سطح خوبی است، به همین دلیل به گیاهخواران توصیه می شود برای جبران کمبود پروتئین بدن شان در کنار سویا یا سایر منابع پروتئین گیاهی حتما از قارچ ها کمک بگیرند.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات