دستور تهیه ماکارونی پیچی با قارچ و ریحان,تهیه ماکارونی پیچی با قارچ و ریحان,روش تهیه ماکارونی پیچی با قارچ و ریحان

آموزش ماکارونی پیچی با قارچ و ریحان

 

مواد لازم ماکارونی پیچی با قارچ و ریحان برای ۴ نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیر خرد شده

۳ حبه

100 گرم / 120 کالری

گوشت چرخ کرده

نیم کیلو

100 گرم / 240 کالری

پیاز خلال شده

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

قارچ ورقه شده

ترجیحا از نوع دکمه ای ۲۰۰ گرم

100 گرم / 27 کالری

سرکه سفید

یک چهارم لیوان

100 گرم / 22 کالری

گوجه فرنگی رنده شده

نیم کیلو

100 گرم / 15 کالری

ریحان تازه خرد شده

یک چهارم

100 گرم / 40 کالری

ماکارونی پیچ

پاستا۲۵۰ گرم

100 گرم / 360 کالری

 

طرز تهیه ماکارونی پیچی با قارچ و ریحان :

به نقل از آکاایران : نخست پیاز و سیر را در روغن گرم ریخته و کمی تفت بدهید سپس گوشت را به آن بیفزایید و هم بزنید تا هنگامی که کاملا قهوه ای شود. حال قارچ را اضافه کنید و بگذارید تا نرم شود. آنگاه سرکه و گوجه فرنگی را بیفزایید و بدون این که در ظرف را ببندید.

به مدت ۱۰ دقیقه آن را روی حرارت بگذارید. سپس سبزی را اضافه کنید. اکنون نوبت آماده کردن پاستا است. ماکارونی پیچی را در یک قابلمه آب در حال جوش بریزید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کاملا نرم شود سپس آن را آبکشی کرده و در ظرف مناسبی سرو کنید و مایع از قبل آماده شده را به عنوان سس روی آن بریزید.

 

خواص قارچ :

وظیفه بیوتین موجود در قارچ در سوخت و ساز بدن این است که انرژی را آماده نگه می دارد و اسید فولیک در سوخت و ساز پروتئین و مواد اصلی ژن ها نقش مهمی را بازی می کند. خانم ها بطور متوسط % مقدار ویتامین B2 توصیه شده را دارا می باشند و بندرت یک زن اسید فولیک را به اندازه لازم جذب می کند. بنابراین برای حل این مشکل بایستی خانمها در رژیم غذائی خود غالباً از قارچ استفاده کنند.

معمولاً قارچ را بایستی فقط بصورت پخته میل کرد. چون که قارچ ها آلوده به موادی هستند.که فقط در اثر پختن از بین می روند. ولی قارچ هایی را که در واحدهای صنعتی تولید می شوند، می توان بدون هیچ مشکلی پس از تمیز کردن مصرف کرد.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات