loading...

طرز تهیه اردور سینی کاناپه


مواد لازم برای آشپزی آکا

برای تهیه 30 عدد کاناپه

 

نان تست                                                15 عدد

پنیر تست ( ورقه ای )                                   5 ورق

کالباس                                 5 ورق ( با طعم دلخواه )

پنیر صبحانه                                           100 گرم

سبزی خوردن                                          100 گرم

مغز گردو                                               70 گرم

 گوشت مرغ پخته                                       100 گرم

پیازچه خرد شده                                         1 استکان

مخلوط مایونز و خامه                                به مقدار لازم

نمک و فلفل                                          به مقدار لازم

زیتون ، گوجه گیلاسی ، تربچه           به دلخواه ( برای تزئین )

طرز تهیه اردور سینی کاناپه - آکا

 

طرز تهیه :

 نان های تست را به صورت مثلثی برش بزنید و کنار بگذارید. (هر برش نان را به دو قسمت تقسیم کنید) 30 عدد نان مثلثی ( کاناپه ) در اختیارتان قرار میگیرد . کاناپه ها را به سه دسته 10 عدد تقسیم کنید . { در این قسمت سه مدل کاناپه را با سه طعم مختلف تهیه خواهیم کرد } برای هر قسمت 10 عدد از کاناپه ها را استفاده کنید .

 

1 )

ورقه های کالباس را - که بهتر است به ارتفاع یک سانتیمتر برش خورده باشند – روی کاناپه ها قرار دهید و به اندازه هر کاناپه برش بزنید و قسمتهای اضافه آن را بچینید و کنار بگذارید . پنیر تست را نیز مثل نان تست به صورت مثلثی برش بزنید و روی هرکدام از کاناپه ها یک برش پنیر تست قرار دهید . ( میتوانید برای زیبا تر شدن ظاهر کار ، پنیر را برعکس جهت نان و کالباس روی کاناپه قرار دهید )

 2 )

سبزی خوردن را بعد از پاک کردن و شستن داخل آبکش بگذارید تا آب آن چیده شود . بعد ساطوری کنید و همراه مغز گردو ریز خرد شده و پنیر صبحانه ریز خرد شده ، کاملا مخلوط کنید . به اندازه از مخلوط روی سطح کاناپه بمالید که به ارتفاع یک سانتیمتر سطح کاناپه را پوشش دهد . و روی مخلوط را کاملا صاف کنید .

 3 )

گوشت مرغ پخته را چرخ کنید . مخلوط سس مایونز و خامه را همراه با پیازچه ، مرغ چرخ شده و نمک و فلفل در ظرفی بریزید و هم بزنید تا سس یکدستی حاصل شود . از سس آماده روی 10 عدد کاناپه باقیمانده بریزید ( به ارتفاع یک سانتیمتر ) و با پشت قاشق مخلوط را کاملا صاف کنید . روی کاناپه ها را به دلخواه با زیتون، گوجه گیلاسی و تربچه حلقه شده یا انواع دیگر سبزیجات تزئین کنید و در ظرف مورد نظر بچینید و داخل یخچال قرار دهید . بهتر است حداقل یک ساعت قبل از سرو، سینی کاناپه را داخل یخچال نگهداری کنید .

 نکته :
کاناپه نوعی اردور است که روی برش های انواع نان تهیه میشود . و به صورت سرد یا گرم و با تنوع بسیار زیاد قابل تهیه است . بهتر است برای تهیه انواع کاناپه از نان تست تازه استفاده کنید تا هنگام برش دادن نان، خرد نشوند. پیشنهاد میکنم از کالباس خشک یا بلغاری برای تهیه انواع اردور استفاده کنید که بافت ضخیم تری دارند . دقت داشته باشید هنگامی که چند نوع کاناپه تهیه میکنید، ارتفاع کاناپه ها با هم یکی باشد تا ظاهر کار زیبا تر به نظر برسد .  در صورتیکه طعم پنیر تست خام را دوست ندارید میتوانید بعد از آماده شدن کاناپه های حاوی پنیر، آنها را به مدت 5 دقیقه داخل فر داغ با دمای 200 درجه قرار دهید تا پنیر کمی ذوب شود . و یا با استفاده از دکمه پخت ترکیبی + گریل ، آنها را با حداکثر قدرت به مدت 3 دقیقه داخل ماکروفر قرار دهید .

تبلیغات