طرز تهیه کوفته تخم مرغ

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه کوفته تخم مرغ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع املت از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه کوفته تخم مرغ


آکاایران: طرز تهیه:


ابتدا تخم مرغ ها را با مقداری اب و نمک آبپز کنید به طوری که کاملا سفت شوند.سپس آنها را پوست بکنید. گوشت مرغ را 2بار چرخ کرده و با پیازچه خرد شده، نیمی از سبزیجات معطر، خمیر باگت خیسانده شده در شیر، سفیده تخم مرغ و پنیر خامه ای را در ظرفی خوب مخلوط کرده و ورز دهید و با نمک، فلفل و پودر تخم گشنیز مزه دار کنید. ته قالب تخم مرغی شکل را چرب کرده و مقداری از مایع گوشتی را کف قالب پهن کنید. یکی از تخم مرغ ها را در آن قرارداده با مقدار دیگری از مخلوط گوشتی روی آن را پوشانده و فرم دهید.این کار را با 3 تخم مرغ دیگر نیز تکرار کنید. قالب را در ظرفی که یک لیوان آب و 25 گرم کره و باقی سبزیجات معطر را ریخته ایم قرار داده و در ظرف را ببندید تا بخار با آب مواد داخل قالب ها پخته شود.وقتی مواد داخل قالب ها خود را گرفت به کمک نوک چاقو قالب ها را جدا کرده و مجدداً تخم مرغی ها را در مایع قبلی غلتانده و با حرارت کاملاً بپزید. و با سبزیجات دلخواه . پ.ره سیب زمینی مخلوط شده با خامه و سبزیجات تزیین کنید.


نکات:


به گزارش آکاایران: 1)این تخم مرغی ها را در هر نوع قالبی می توانید درست کنید. در صورتیکه قالب در اختیار ندارید، آب بیشتری را به جوش آورده و تخم مرغی ها را در دست شکل داده در آب جوش بیاندازید تا فوراً خود را بگیرد، سپس در همان آب که با مواد فوق مزه دار شده است، بپزید.
2)چاشنی این غذا در بهار گوجه سبز است و در فصول دیگر از هر چاشنی دیگر که رنگ آن را تغییر ندهد، می توانید استفاده کنید.
3)اگر دوست دارید بعد از طبخ تخم مرغی ها در قالب آنها را در آرد سوخاری غلتانده و در روغن سرخ کنید.
نوش جان


.

منبع :

طرز تهیه کوفته تخم مرغ گردآوری توسط بخش انواع املت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات