در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه املت گوجه فرنگی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
شناخته شده ترین املت برای اکثر ما، املت گوجه فرنگی است که شاید همه مان هم طرز تهیه اش را بلد باشیم؛ اما برای پخت یک املت گوجه فرنگی خیلی خوشمزه دستور زیر را بخوانید و با ما همراه باشید.

طرز تهیه املت گوجه فرنگی

املت گوجه فرنگی | طرز تهیه املت گوجه فرنگی


طرز تهیه املت گوجه فرنگی

مواد لازم:

 گوجه فرنگی دوازده عدد
 قارچ پنج عدد
 فلفل دلمه ای یک عدد
پیاز سرخ شده دوقاشق غذاخوری
سیر چهارعدد
تخم مرغ سه عدد
جعفری خردشده دوقاشق غذاخوری 
روغن مایع سه قاشق غذاخوری
نمک وفلفل به مقدار لازم
پنیر پیتزا رنده شده دوقاشق غذاخوری ( در صورت تمایل می توانید از پنیر پیتزا استفاده کنید)

طرز تهیه :

ظرف پیرکسی را انتخاب کنید و یک قاشق روغن در آن بریزید، سپس گوجه فرنگی ها را به صورت ورقه درآورده و در ظرف بچینید. قارچ ها را هم ورقه ورقه کرده روی گوجه فرنگی ها بگذارید و فلفل ها را ریز خرد کرده و روی گوجه فرنگی و لابلای آن ها بریزید. سیر را هم ریز خرد کنید و با پیازداغ لابلای گوجه فرنگی ها بریزید. روی ورقه های گوجه فرنگی جعفری خرد شده بریزید ( من از جعفری خشک استفاده کردم، می توانید از جعفری تازه هم استفاده کنید) همه گوجه فرنگی ها و قارچ ها را به این ترتیب ورقه ورقه می کنیم و در ظرف می چینیم. در انتها دو قاشق روغن مایع و کمی نمک روی آن می دهیم و در ِ ظرف را می گذاریم وروی حرارت با شعله ملایم می گذاریم تا پخته شود. ( می توانیم املت را داخل فر یا ماکرویو بپزیم.)
وقتی گوجه فرنگی ها پخته شدند و حالت نرم پیدا کردند، اگر آب املت زیاد بود حرارت را کمی بیشتر می کنیم و درِ ظرف را باز می گذاریم تا آب آن خشک شود ( ولی دقت کنید ته املت نسوزد) سپس تخم مر غ ها را در ظرفی شکسته و هم می زنیم. اگر از پنیر پیتزا استفاده کردیم پنیر را هم داخل تخم مرغ ها ریخته و با کمی نمک هم می زنیم تا خوب مخلوط شود سپس تخم مرغ را به املت اضافه می کنیم و درِ ظرف را می گذاریم تا تخم مرغ ها پخته شود.
اگر از پنیر پیتزا استفاده کردید، بهتر است در مرحله آخر که تخم مرغ و پنیر پیتزا اضافه می شود ظرف را داخل فر یا ماکرویو بگذاریم تا پنیر و تخم مرغ خودش را بگیرد.
این املت خیلی ساده و راحت و بسیار خوشمزه است.

امیدواریم با تهیه این املت خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری توسط بخش انواع املت سایت آکاایران
املت گوجه فرنگی، طرز تهیه املت گوجه فرنگی
4.3 (86%) 20 رای