چگونه میتوان ته دیگ را خوشمزه کرد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه میتوان ته دیگ را خوشمزه کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته نکات آشپزی از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چگونه میتوان ته دیگ را خوشمزه کرد

آکاایران: چگونه میتوان ته دیگ را خوشمزه کرد

آکاایران: ته دیگ از آن خوراکی های خاص ایرانی است و تا جایی که می دانم اصلاً در کشورهای دیگر چیزی به عنوان ته دیگ وجود خارجی ندارد. در ادامه با سایت چاره کار همراه شوید.

خوشمزه و خوشرنگ شدن ته دیگ:

  • برای خوشمزه و خوشرنگ شدن ته دیگ، ته دیگ مقداری روغن ریخته و یک قاشق سوپ خوری آب و نصف قاشق مرباخوری زرد چوبه یا زعفران دم کشیده  به آن اضافه کنید. نان لواش را به اندازه ته دیگ بریده و رو ی آن قرار دهید. سپس برنج آب کش شده را روی آن بریزید.

به گزارش آکاایران: برای اینکه ته دیگ شما به راحتی از قابلمه جدا شود می توانید زمانی که قابلمه را از روی حرارت برداشته فورا ته ظرف را در آب سر گذاشته در این صورت ته دیگ به راحتی جدا می شود.اگر می خواهید ته قابلمه برنج را نان بگذارید بهتر است از نان های لواش و نازک استفاده کنید. چون در غیر اینصورت برنج دیرتر دم می کشد.

برای رنگ دادن به برنج:

برای رنگ دادن به برنج در مواردی که زعفران در دسترس نباشد میتوان کمی زرد چوبه را با ماست مخلوط کرده و بر روی برنج که آماده دم کشیدن است بریزید و قبل از کشیدن برنج  در دیس مقدداری از آن را برداشته و برای تزئین روی برنج بریزید.

نکته : وقتی می خواهید برنج را آبکش کنید یک لیوان از آب آن را بردارید و با یک یا دو قاشق ماست مخلوط کنید در صورتی که شور نباشد.برای بچه ها خیلی مفید است.

تهیه شده در چاره کار

.

منبع : charekar.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله چگونه میتوان ته دیگ را خوشمزه کرد شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه میتوان ته دیگ را خوشمزه کرد گردآوری توسط بخش نکات آشپزی و نکات آموزنده در خانه داری سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات