.


مربای آلبالو درسته

1394/03/15http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20156421211310a.jpg

اموزش مربای آلبالو,طرز تهیه مربای آلبالو,مواد لازم مربای آلبالو,مربای آلبالو خوشمزه,درست کردن مربای آلبالو,تزیین مربای آلبالو,انواع مربا کمپوت مارمالاد

 


مواد لازم مربای آلبالو :آلبالو

1200 گرم

100 گرم / 60 کالری

شکر

1 کیلو گرم

100 گرم / 400 کالریطرز تهیه مربای آلبالو :


*. دم آلبالو ها را بگیرید و بشویید.سپس هسته آلبالو ها را خیلی با احتیاط بیرون در آورید تا آلبالو ها کمترین صدمه را ببینند و له نشوند ، طوری که تا حد امکان شکل ظاهری آلبالو درسته باقی بماند.داخل قابلمه لعابی ، آلبالو و شکر را لابه لای یکدیگر بریزید و 10 تا 12 ساعت داخل یخچال بگذارید تا شکر آب بیندازد.سپس قابلمه را روی حرارت تند و یکنواخت بگذارید ، دقت داشته باشید که زمان بخت مربا کم باشد و باید از حرارت  زیاد استفاده کرد تا سریع آماده شود و رنگ خود را حفظ کند .


*. پس از اینکه مربا جوش آمد ، کف روی مربا را بگیرید.این کار را دو تا سه بار تکرار کنید.بعد از گذشت زمانی حدود نیم ساعت ، مربا حاضر است.زیر قابلمه را خاموش کنید و اجازه دهید مربا سرد شود.سپس مربا را داخل ظرف شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید.توجه کنید زمان پخت مربای آلبالو کم است و هر چه مربا بیشتر بجوشد ، رنگ مربا  تره تر و خود آلبالو کاملاً له و بی شکل می شود.این مربا را می توانید برای تمام مدت سال ، داخل فریزر نگهدارید.

 


خواص آلبالو :


*. آلبالو برای افراد مبتلا به بیماری های کلیه بسیار مفید است، از بروز نقرس و روماتیسم پیشگیری می کند، ادرار آور است و از رسوب نمک در رگ های خونی جلوگیری می کند و به کار منظم قلب نیز کمک می کند.

 


اختصاصی آکاایران

 
نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط