loading...

 


 

مربای سیب



مواد لازم مربای سیب خوشرنگ :



سیب

1 کیلو

100 گرم / 55 کالری

شکر

1 کیلو

100 گرم / 400 کالری

گلاب

نصف استکان

نامشخص

آب لیمو

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 26 کالری

آب

3/5 لیوان

100 گرم / 0 کالری



روش تهیه مربای سیب خوشرنگ :


*. ابتدا شکر را در ظرف لعابی بریزید و سفیده های تخم مرغ را در آب بریزید و با 5/3 لیوان آب، روی شعله بگذارید تا جوش بیاید. زمانی که شکر جوش آمد، سفیده ها را بردارید و دور بریزید. سپس شکر آب شده را در صافی ریخته و صاف کنید سپس سیب ها را پوست کنده و قاچ میکنیم ( برای اینکه سیب ها موقع پوست کندن تیره نشوند.


*. در ظرف آبی نصف استکان سرکه می ریزیم و سیب ها را در داخل آن قاچ می کنیم تا رنگ آن تیره نشود ) سیب ها را در ظرفی می ریزیم و حدود 4-5 لیوان آب (طوری که روی سیب ها را بگیرد) میریزیم و روی حرارت میگذاریم تا سیب ها کمی پخته شود . بعد سیب ها را در صافی میریزیم و آب سیب را با شکر مخلوط میکنیم.


*. دو سه جوش میدهیم, سپس سیب ها را داخل شربت ریخته و میگذاریم شربت مربا قوام بیاید, سپس گلاب و آب لیمو را اضافه میکنیم و بعد از چند جوش مربا را از روی آتش بر میداریم. از آنجا که سیب، عطر مخصوصی دارد، دیگر احتیاج به وانیل ندارد. در صورت تمایل می توانید نصف استکان گلاب هم به مربای تان اضافه کنید.

 


خواص سیب :


*. یکی از خواص سیب این است که  در حفظ طراوت و شادابی پوست موثر است.با استفاده از سیب می توان ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری های پوستی  طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه های آن ها را کاهش داد.لازم به ذکر است که این قابلیت سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین (ویتامین B2)، ویتامین C  و A  ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم  و پتاسیم می باشد.

 


اختصاصی آکاایران

 



شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چه کنیم مربای به قرمز شود , مربای خوش رنگ

تبلیغات