کباب سیخی با گوشت - طرز تهیه کباب بالشتی -آکاکباب سیخی با گوشت - طرز تهیه کباب بالشتی -آکا

آکاایران: کباب سیخی با گوشت

آکاایران: مواد لازم برای تهیه کباب بالشتی

نمک ، فلفل —————————- به اندازه نیاز

زعفران دم کرده ———————— یک قاشق سوپ خوری

آرد سوخاری ————————— یک قاشق غذا خوری

سبزی معطر خرد شده * ————- یک قاشق غذا خوری

پیاز رنده شده فاقد آب —————- یک عدد متوسط

گوشت چرخ کرده ———————- چهارصد گرم

طرز تهیه کباب بالشتی

پیاز را ریز رنده کنید و آب آن را کاملا بگیرید . در کاسه ای گوشت چرخ کرده ، نمک ، فلفل و پیاز را با هم مخلوط کنید و کاملا ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند . ( حدود ۷-۱۰ دقیقه ) بعد سبزی معطر خرد شده را به مخلوط بیفزائید و مواد را مخلوط کنید .

زعفران دم کرده و آرد سوخاری را جداگانه با هم مخلوط کنید و در این مرحله به مواد اضافه کنید .

مواد را با چنگال هم بزنید ، فقط در حد مخلوط شدن .

بهتر است مایه کباب را به مدت ۱۰ دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا کاملا سفت و منسجم شود .

سیخهای چوبی را که از قبل در آب ولرم خیس کرده اید، به اندازه مورد نظر ببرید و به اندازه یک گردوی کوچک از مایه کباب بردارید، کمی با دست فشار دهید تا آب آن کاملا گرفته شود، به شکل مکعب هایی با اندازه ۳ در ۳ سانتیمتر با ارتفاع ۱ سانتیمتر شکل دهید و به سیخ بکشید. ( در هر سیخ ۴ عدد )

دقت کنید که بالشتکها کاملا به هم نچسبند تا بهتر بپزند .

بعد از اینکه تمام بالشتکها را به سیخ کشیدید، کف تابه مورد نظر کمی روغن بریزید و کبابها را با حرارت ملایم و درب باز، سرخ کنید .

میتوانید تابه مورد نظر را طوری انتخاب کنید که قابلیت استفاده در فر را داشته باشد . در این صورت بعد از چرب کردن کف تابه ، سیخ ها را داخل آن بچینید و تابه را در طبقه وسط فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۷۰ درجه سانتیگراد ، به مدت ۳۰ دقیقه بپزید . برای اینکه کبابها در فر خشک نشوند، ۱۵ دقیقه بعد از قرار دادن تابه در فر ، روی کبابها را با فویل آلومینیوم بپوشانید و چند حفره در قسمتهای مختلف فویل ایجاد کنید و ۱۵ دقیقه دیگر تابه را داخل فر قرار دهید .

نکته :

قبل از استفاده از انواع سیخ های چوبی ، حتما سیخ ها را از چند دقیقه قبل در آب ولرم بخیسانید تا هنگام کباب کردن سیخها آتش نگیرند

دقت کنید بعد از اضافه کردن آرد سوخاری ، مواد را طوری هم نزنید که آرد سوخاری به خورد مایه برود . در این صورت کباب ها خام میمانند .

بعد از رنده کردن پیاز حتما پیاز را از صافی بگذرانید تا آب اضافی آن کاملا گرفته شود . در غیر این صورت کبابها روی سیخ اصطلاحا وا میروند .

* سبزی معطر برای این کباب شامل : ترخان و ریحان ، کمی جعفری است . اگر سبزی تازه در دسترس نباشد از سبزی های خشک هم میتوانید استفاده نمایید

.

منبع :

کباب سیخی با گوشت - طرز تهیه کباب بالشتی -آکاکباب سیخی با گوشت - طرز تهیه کباب بالشتی -آکا

کباب سیخی با گوشت - طرز تهیه کباب بالشتی
4.3 (86%) 48 رای