loading...

آکاایران: کوفته تبریزی از آن غذاهای سنتی و خوشمزه آذری است .کمتر کسی را میتوان یافت که در طول زندگی خود طعم این کوفته را امتحان نکرده باشد.کوفته انواع متفاوتی دارد که در آموزش های بعدی ارائه خواهد شد.

طرز تهیه:


به گزارش آکاایران: برنج و لپه را در ظرفهای جداگانه آبپز کنید تا آب آن کاملا جذب مواد شود و سپس آنها را چرخ کنید و آنها را با گوشت چرخکرده مخلوط کنید و ارد نخودچی و ادویه را به آن اضافه کنید و سبزی ساطوری شده و تخم مرغ ها را با مواد مخلوط کنید.اضافه کردن آرد نخودچی را تا زمانی که مواد شما به غلظت مناسب برسند و سفت شوند ادامه دهید.(البته کمی بهداشتی تر!!!)
طرز تهیه کوفته تبریزی

مقداری از ماده کوفته آماده شده را بردارید و آن را گرد کنید و با فشار دست حفره ای در آن ایجاد کنید و داخل آن زرشک سرخ شده ، گردو، آلوی خیس خورده و یک چهارم تخم مرغ آبپز قرار دهید و دوباره کوفته را گرد کنید.
طرز تهیه کوفته تبریزی

حال ظرفی انتخاب کنید و در آن پیازداغ کنید و رب گوجه فرنگی و زعفران و مقدار زرشک باقی مانده را در آن ریخته و یک یا دو پیمانه آب به آن اضافه کنید و کوفته های آماده شده را درون آب در حال جوش قرار دهید و اجازه دهید 50 دقیقه بپزند.


نکات:


1)اگر مایه کوفته خوب سفت شده باشد احتمال وارفتن آن بسیار ناچیز است.
2) حتما کوفته ها را درون آب در حال جوش قرار دهید تا وا نروند.
3)کوفته ها را نزدیک به م بچینید و سعی کنید تا حد ممکن فضای خالی بین آنها نباشد.
4) برای خوشمزه تر شدن آب کوفته میتوانید از مقداری آلو ، گرد لیمو یا لیمو عمانی و یا رب آلوچه استفاده کنید.
نوش جان


.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

غلامحسین پوراحمد تبریزی

تبلیغات