طرز تهیه خورش هویج

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه خورش هویج ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک طرز تهیه خورش هویج را کلیک نمایید و یا در دسته انواع خورشت از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

خورش هویج,خورش هویج تبریزی,خورش هویج با مرغ

خورش هویج آلو

 

مواد لازم خورش هویج :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هویج خلال شده

یک کیلو

100 گرم / 30 کالری

گوشت ماهیچه

نیم کیلو

100 گرم / 240 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

گوجه فرنگی

3 الی 4 عدد

100 گرم / 15 کالری

لیمو عمانی

دو الی 3 عدد

100 گرم / 0 کالری

آب گوشت

یک لیوان و نیم

100 گرم / 169 کالری

نمک، فلفل، زردچوبه

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

دارچین

به اندازه کافی

100 گرم / 261 کالری

زعفران

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

روغن مایع

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورش هویج :

*. آکاایران : هویج را به شکل خلالی (باریک در یک اندازه)خورده کرده یکدست سرخ مینماییم تاطلایی شود. سپس پیاز را خورد کرده ا گوشت (تکه های درشت) تف میدهیم و ادویه جات را داخل مواد ریخته با آب میگذاریم تا پخته شود. گوجه فرنگیها رابه صورت حلقه حلقه بریده و دور روی آنرا سرخ میکنیم.

*. بعد از آماده شدن مواد درون یک ظرف پیرکس آب گوشت، لیمو عمانی خرده شده و زعفران آب کرده را ریخته سپس تکه های گوشت، هویج و گوجه فرنگی را بطور جداگانه درون ظرف قرار میدهیم. سپس درب ظرف را گذاشته با شعله کم به مدت 10دقیقه میگذاریم تا خوب جا بیفتد.

 

خواص هویج :

*. هویج بدن را از سرما محافظت می کند.هویج، تصفیه و تمیز کردن کبد را با خارج کردن صفرا و چربی ها انجام می دهد و کلیه ها را تقویت می کند.خوردن هویج برای تمیز کردن و استحکام دندان ها مفید است.هویج دارای هورمونی است که مانند انسولین عمل می کند و قند خون را تنظیم می کند. لذا برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.افراد زیادی هستند که برای محافظت پوست شان در برابر اشعه خورشید، هویج می خورند.اما شما مراقب باشید، زیرا هویج پوست تان را از سوختگی آفتاب محافظت نمی کند.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله طرز تهیه خورش هویج شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه خورش هویج گردآوری توسط بخش انواع خورش ، انواع خورشت ، انواع قلیه سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات