خورشت الو اسفناج

خورش اسفناج، طرز تهیه خورش آلو اسفناج تصویری - انواع خورشت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خورش اسفناج، طرز تهیه خورش آلو اسفناج تصویری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک خورشت الو اسفناج را کلیک نمایید و یا در دسته انواع خورشت از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه خورشت آلو اسفناج را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آلو اسفناج از خورشت های مجلسی و بسیار لذیذه ایرانی است. این خورشت عالی خواص بسیار زیادی هم داره که در ادامه صحبت میکنیم. آلو اسفناج رو هم با گوشت و هم با مرغ میشه تهیه کرد ولی با گوشت مرسوم تره و در واقع آلو اسفناج اصلی که بسیار هم خوش طعم تره با گوشت تهیه میشه. در این مطلب آکاایران طرز تهیه کامل این خورشت لذیذ رو با نکاتش قرار داده است. با ما همراه باشید..

خورشت الو اسفناج,خورش اسفناج,طرز تهیه خورش اسفناج آلو

طرز تهیه خورشت آلو اسفناج

مواد لازم برای تهیه خورش آلو اسفناج

 گوشت لخم تکه شده 

  دو کاسه ماست خوری

 سبزی اسفناج 

 یک کیلو

 آلو 

  یک کاسه ماست خوری

 آرد گندم 

  یک قاشق غذاخوری

 پیاز 

 یک عدد

 روغن 

 دو فنجان

 نمک، فلفل و زردچوبه 

 به میزان لازم

 

با این مقدار مواد لازم به اندازه 3 بشقاب خورش خوری از ” خورش آلو اسفناج“ خواهیم داشت.

یک عدد پیاز متوسط (معادل صد گرم)، یک کیلو اسفناج پاک نکرده معادل 4 کاسه ماست خوری اسفناج خرد کرده (500 الی 600 گرم سبزی خرد شده خواهیم داشت)، معادل یک کاسه ماست خوری اسفناج سرخ شده ( 250 الی 300 گرم سبزی سرخ شده خواهیم داشت)

 

دو فنجان روغن (جمعاً معادل 200 گرم)، یک کاسه ماست خوری آلو (معادل 200 گرم)

 

دو کاسه ماست خوری گوشت لخم تکه شده (جمعاً معادل 500 الی 600 گرم)، یک قاشق غذاخوری آرد گندم (معادل 15 گرم)

 

نمک، زردچوبه و فلفل به میزان لازم

 

روش تهیه خورش آلو اسفناج

یک کیلو سبزی اسفناج را پاک کرده، شسته، ریز خرد می کنیم. (اسفناج خرد شده حدود 4 الی 5 کاسه ماست خوری خواهد بود) سپس آن را با یک فنجان روغن کاملاً سرخ می کنیم تا یک کاسه ماست خوری سبزی سرخ شده به دست آید.

یک عدد پیاز متوسط را ریز خرد کرده، با یک فنجان روغن و با شعله زیاد آن را سرخ می کنیم و کمی زردچوبه به آن اضافه می کنیم تا پیاز داغ طلایی و برشته به دست آوریم.

 

دو کاسه گوشت، نمک و فلفل را اضافه کرده، تفت می دهیم.

 

یک قاشق آرد اضافه کرده، تفت می دهیم سپس اسفناج سرخ شده همراه با 3 الی 4 لیوان آب اضافه کرده تا حدود 2 ساعت با شعله کم بپزد.

 

آلو را اضافه می کنیم. دو ساعت دیگر نیز با شعله کم بپزد تا خورش پخته شده و کاملاً جا بیفتد.

 

خورش آماده است.

 

امیدواریم با تهیه این خورش اسفناج خوشمزه، لذت کافی را ببرید. آکاایران لحظات خوشی را برای شما در کنار خانواده آرزو می کند.

نـوش جان

گردآوری: آشپزی آکا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله خورش اسفناج، طرز تهیه خورش آلو اسفناج تصویری شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه خورش آلو اسفناج با مرغ , طرز تهیه خورشت الو اسفناج , طرز تهیه ی خورش اسفناج , خورشت اسفناج بدون آلو , طرز تهیه اسفناج خورشت , طرز تهیه خورش اسفناج , طرز تهیه اسفناج خورش , طرز تهیه آلو اسفناج , روش پخت آلو اسفناج , طرز پخت آلو اسفناج , خورش اسفناج و آلو , خورشت الو اسفناج , خورش آلو اسفناج , آلو اسفناج خورش , خورشت اسفناج , خورش اسفناج , آلو اسفناج

خورش اسفناج، طرز تهیه خورش آلو اسفناج تصویری گردآوری توسط بخش انواع خورش ، انواع خورشت ، انواع قلیه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات