loading...

طرز تهیه خورش پرتقال

 

روش تهیه خورش پرتقال


مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


پرتقال  6 عدد
مرغ  1عدد متوسط
کره  50 گرم
شکر   2 قاشق سوپخوری
زعفران  به مقدار کم
خلال پسته   2 تا 3 قاشق سوپخوری
نمک  به مقدار لازم

 
طرز تهیه:
مرغ را در قطعات کوچک ببرید و کمی در کره تفت دهید. سپس پوست یک پرتقال  را که خلال کرده و تلخی اش را گرفته اید با یک تا دو لیوان آب  و نمک  به مرغ اضافه کنید و بگذارید بپزد. پوست 6 عدد پرتقال را بگیرید و حتی پوست نازک پره های پرتقال را نیز گرفته و قسمت های گوشتی پرتقال را به مرغ پخته اضافه کنید. شکر و زعفران  را نیز اضافه کنید چند دقیقه بپزید تا پرتقال ها له نشوند وقتی در ظرف خورش را کشیدید، خلال پسته را روی آن بریزید.

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


▪ گوشت چرخ کرده=۵۰۰ گرم
فلفل دلمه ای سبز بدون دانه و ریز شده=۱ عدد
▪ پیاز خرد شده=۱ عدد
▪ سیر خرد شده=۱ حبه
▪ لوبیا قرمز پخته شده=۵۰۰ گرم
گوجه فرنگی پوست گرفته و خرد شده=۵۰۰ گرم
▪ لوبیا سبز=۵۰۰ گرم
سس گوجه فرنگی=۲۵۰ میلی لیتر(۱ فنجان)
رب گوجه فرنگی=۱۵۰ گرم
▪ فلفل قرمز=۲ قاشق چایخوری
پنیر چدار خرد شده برای تزئین=۱۲۵ گرم
▪ نمک=به مقدار دلخواه


● طرز تهیه:

گوشت چرخ کرده،پیاز،فلفل سبز،لوبیا قرمز پخته شده و لوبیا سبز،گوجه فرنگی و سیر را در یک ظرف تفلون با حرارت ملایم تفت دهید . رب گوجه فرنگی را هم اضافه کنید و پیوسته آن را هم بزنید تا گوشت ها به هم نچسبند. بعد از ۱۰ دقیقه روغن اضافی این مواد را گرفته و مواد داخل ظرف را به جز پنیر با هم مخلوط کنید؛سس گوجه فرنگی و نمک و فلفل را اضافه کنید سپس روی ظرف را بپوشانید تا به مدت ۳۰ دقیقه مواد درون ظرف در حالی که در ان بسته است با حرارت ملایم بجوشد. اکنون پنیرهای ریز شده را روی غذا بریزید و آن را میل نمایید!


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

خورشت پرتقال , پرتقال تلخ

تبلیغات