http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015572061540a.jpgمواد لازم خوراک گوشت و سیب زمینی :گوشت چرخ شده

نیم کیلو

100 گرم / 174 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر له شده

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 120 کالری

پودر فلفل قرمز

کمی

100 گرم / 0 کالری

زردچوبه

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

گشنیز خرد شده

2/1 لیوان

100 گرم / 20 کالری

سیب زمینی

3 عدد

100 گرم / 75 کالری

تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

پنیر پیتزا رنده شده

به مقدار لازم

100 گرم / 289 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه خوراک گوشت و سیب زمینی :


*. پیازها را به صورت خلالی خرد کرده در کمی روغن سرخ کنید سپس گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کرده و در روغن تفت دهید تا زمانیکه آب آن کاملا بخار شود سپس گشنیر خرد شده،سیر،نمک و فلفل و ادویه را به مواد اضافه کرده هم بزنید. به گوشت کمی آب اضافه کرده،سر ظرف را گذاشته،بگذارید گوشت با حرارت ملایم به مدت 1 ساعت بپزد و آب آن تمام شود.


*. سیب زمینی ها را به صورت خلالی خرد کرده در روغن فراوان سرخ کنید و کنار بگذارید.نصف از گوشت چرخ کرده را در ظرف پیرکسی ریخته سپس روی آن را با سیب زمینی سرخ کرده بپوشانید سپس نصف باقیمانده از گوشت را روی سیب زمینی ها بریزید.


*. تخم مرغ را در ظرفی شکسته با چنگال هم بزنید سپس روی تمام سطح گوشت بریزید.روی تخم مرغ را با پنیر پیتزا رنده شده بپوشانید.ظرف را در فری که از قبل گرم کرده اید قرار داده بگذارید ابتدا با حرارت پایین و درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه بپزد. سپس بگذارید با حرارت بالا و تا زمانیکه پنیرها ذوب شده و روی آن طلایی رنگ شود بپزد.این غذا را به صورت گرم میل کنید.خواص گشنیز :


*. بقراط این گیاه را می شناخته و برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می کرده است. در قرون وسطی ضعف جنسی را با گشنیز درمان می کردند. پزشکان قدیم عقیده داشتند گشنیز از سرایت امراض جلوگیری می کند، از این رو به افراد مبتلا به آبله دستور می دادند که آب گشنیز را به دور چشمهایشان بمالند تا میکروب آبله به چشم ها سرایت نکند.

 


اختصاصی آکاایران
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گوشت در فر

تبلیغات