کباب لقمه

کباب لقمه، کباب لقمه زعفرانی - غذا با گوشت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کباب لقمه، کباب لقمه زعفرانی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +کباب +لقمه را کلیک نمایید و یا در دسته غذا با گوشت از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه کباب لقمه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

کباب لقمه,کباب لقمه ای خانگی,آموزش پخت کباب لقمه

کباب لقمه نگین دار

 

مواد لازم کباب لقمه زعفرانی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت چرخ کرده

600 گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز

200 گرم

100 گرم / 5 کالری

نمک

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

جوش شیرین

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

زعفران

به اندازه کافی

100 گرم / 310 کالری

 

نکته : گوشت چرخ کرده (مخلوط  قلوه گاه گوسفندی و گوساله)

 

طرز تهیه کباب لقمه زعفرانی :

*. پیاز را چرخ کنید و سپس در یخچال به مدت 2 ساعت نگه دارید تا آب آن جدا شود . آب پیاز را دور ریخته و باقی آن را به گوشت اضافه کنید بعد با گوشت چرخ شده و نمک به مدت ده دقیقه ورز می دهیم. جوش شیرین را نیز در همین موقع اضافه کرده و ورز دادن را ادامه می دهیم.

*. به اندازه یک نارنگی از گوشت را برداشته و به سیخ می کشیم و صاف می کنیم. بعد با دو انگشت به صورت لقمه ای آن را شکل داده و سر و ته گوشت را هم با دست به سیخ می چسبانیم. برای کباب شدن روی آتش ابتدا یک طرف آن را می گذاریم تا مقدار کمی بپزد در این لحظه آن را سریع پشت و رو می کنیم بعد با حرارت ملایم می پزیم تا مغزپخت شود.سپس گوجه ها را هم به سیخ کشیده و کباب می کنیم.

 

نکته :

*. گوشت را به اندازه ای که نیاز دارید به سیخ کشیده و با انگشتان دست روی گوشت فشار آورده تا این که حالت گوشت به سیخ کشیده شده کنگره ای شود ( توجه باید داشت که گوشت نباید در موقع کشیدن به سیخ به قطعات ریز خرد شود )کباب را با حرارت ملایم بپزید.

 

خواص پیاز :

*. پیاز خام فعالیت معده را زیاد می کند و در نتیجه ترشح اسید کلریدریک را تشدید می کند . بنبراین کسانیکه ناراحتی معده دارند ممکن است سوزش و درد در معده خود حس کنند . اینگونه اشخص باید پیاز پخته مصرف کنند که ترشحات دستگاه هاضمه را منظم کرده اشتها رازیاد و دل درد و نفخ معده را درمان می کند .

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کباب لقمه، کباب لقمه زعفرانی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کباب لقمه، کباب لقمه زعفرانی گردآوری توسط بخش کباب ، غذاهای گوشتی ،انواع کباب ایرانی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات