کباب بختیاری، طرز تهیه کباب بختیاری حلزونی - غذا با گوشت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کباب بختیاری، طرز تهیه کباب بختیاری حلزونی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +کباب +بختیاری را کلیک نمایید و یا در دسته غذا با گوشت از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه کباب بختیاری را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

کباب بختیاری,کباب بختیاری عکس,کباب بختیاری چیست

طرز تهیه کباب بختیاری در تابه

 

مواد لازم کباب بختیاری حلزونی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله مرغ

5 عدد

100 گرم / 200 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

زعفران

2/1 قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

پیاز کوچک خلال شده

1 عدد

100 گرم / 36 کالری

روغن زیتون یا مایع

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

سیخ کباب چوبی یا فلزی

به تعداد

نامشخص

 

طرز تهیه کباب بختیاری حلزونی :

*. ابتدا فیله ها را بدون اینکه برش بزنید با نمک و فلفل و خلال پیاز و زعفران مزه دار کنید سپس روغن را اضافه کنید مخلوط نمائید و در یخچال به مدت 2 تا 3 ساعت استراحت دهید . برای گوشت گوساله بهتر است 1 قاشق سوپخوری ماست هم به آن اضافه کنید تا رنگ قرمزی گوشت به صورتی خوشرنگ تبدیل شود.

*. سپس بصورت حلقه ای دور خود بپیچید و در سیخ فرو کنید به اینصورت که یک مرغ، یک فیله گوسفند، یک در میان در هر سیخ می توانید 4 تا 5 عدد گوشت فیله بزنید . در صورتی که بتوانید و امکانات ایجاب می کند بر روی آتش کباب می کنیم در دیس می کشیم و در کنار آن گوجه فرنگی کباب شده و حلقه لیمو ترش قرار می دهیم در صورت نداشتن.

*. امکانات کباب کردن با مقداری روغن در ماهیتابه ای روی حرارت ملایم سرخ می کنیم و به شکل فوق آنرا تزئین می کنیم این کباب هم از نظر مزه و هم از نظر شکل ظاهر زیبا و خوشمزه می باشد در ضمن می توانید در فر هم کباب کنید . در صورت نداشتن فیله گوسفند می توان برشهای باریکی هم اندازه فیله گوسفند از فیله گوساله استفاده کرد .

 

خواص زیتون :

*. زیتون رسیده از نظر طب قدیم ایران گرم و قابض است و میوه نارس زیتون سرد و خشک است و روغن زیتون گرم و خشک است . برگ درخت زیتون نیز گرم و خشک می باشد دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پائین آوردن فشار خون می باشد .

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کباب بختیاری، طرز تهیه کباب بختیاری حلزونی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کباب بختیاری، طرز تهیه کباب بختیاری حلزونی گردآوری توسط بخش کباب ، غذاهای گوشتی ،انواع کباب ایرانی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات