.


خوراک زبان گوسفند

1395/03/17

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خوراک زبان گوسفند را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

خوراک زبان,خوراک زبان گوسفندی,خوراک زبان رزا منتظمی

خوراک زبان,خوراک زبان گوسفندی,خوراک زبان رزا منتظمی,خوراک زبان با سٔس قارچ,خوراک زبان با سس سفید,خوراک زبان,خوراک زبان گوساله,خوراک زبان گاو,خوراک زبان بره

خوراک زبان گاو

 

مواد لازم خوراک زبان گوسفند :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زبان گوسفند

4 عدد

100 گرم / 260 کالری

چربی سینه گوسفند

100 گرم

100 گرم / 287 کالری

هویج

2 عدد

100 گرم / 30 کالری

پیاز

2 عدد

100 گرم / 5 کالری

تابلت سوپ ماهی

یک عدد

100 گرم / نامشخص کالری

آب داغ

2 لیوان

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خوراک زبان گوسفند :

*. به نقل از آکاایران : زبان ها را خوب تمیز کنید ، آب را داخل زودپز بجوشانید ، زبانها را داخل دیگ بگذارید و درب دیگ را ببندید برای مدت 3 تا 4 دقیقه بگذارید بجوشد سپس درب دیگ را باز نمائید زبانها را از آب خارج نموده پوست روی آنرا بردارید.

*. در این موقع در داخل دیگ چربی را که بقطعات کوچ بریده اید همراه هویج و پیاز ( که باید به شکل حلقه بریده شده باشد ) بگذارید ، زبانها را روی آن قرار دهید سوپ ماهی که قبل تهیه نموده اید به آن اضافه کنید.

*. در این موقع درب دیگ را بسته و بگذارید برای مدت 40 دقیقه پخته شود . پس از آماده شدن می توانید سس گوجه فرنگی روی آن ریخته سرو نمائید در صورت تمایل می توانید عدس پخته نیز به آن اضافه کنید

 

خواص هویج :

*. هویج کباب ، غذاهای گوشتی ، انواع کباب ایرانی - غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.

*. ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.بتا کاروتن، یک آنتی اکسیدان است و بیماری های ناشی از پیری را کاهش می دهد.

*. منابع غنی این ویتامین عبارتند از: جگر، روغن جگر ماهی، شیر و لبنیات، کره و تخم مرغ. علاوه بر منابع فوق، ویتامین A در سبزیجات سبز و زرد رنگ نیز یافت می شود، از قبیل: سیب زمینی، اسفناج، هویج، کدو و خردل.

 

اختصاصی آکاایران

 نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط