loading...

 


طرز تهیه خوراک ماهیچهمواد لازم خوراک ماهیچه :ماهیچه گوسفندی

یک کیلوگرم

100 گرم / 320 کالری

سیر

دو حبه

100 گرم / 120 کالری

دارچین نکوبیده

یک قطعه

100 گرم / 20 کالری

هل سبز

سه عدد

100 گرم / 320 کالری

میخک

چهار تا پنج عدد

100 گرم / نامشخص کالری

روغن مایع

سه قاشق سوپخوری

100 گرم / 0 کالری

زنجبیل تازه یا پودر زنجبیل

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 258 کالری

ماست

۷۰ میلی لیتر

100 گرم / 55 کالری

پورد فلفل قرمز

یک دوم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

پیاز متوسط

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

آب

یک لیتر

100 گرم / 0 کالری

گوجه فرنگی رسیده

دو عدد

100 گرم / 15 کالری

خامه

دو قاشق سوپخوری

100 گرم / 350 کالری

زعفران ساییده

یک چهارم قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

نمک

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه خوراک ماهیچه :


*. سیر را ریز خرد کنید. پیاز را خلال کنید. گوجه فرنگی ها را پوست بگیرید و در دستگاه غذاساز بریزید تا به صورت پوره درآیند. اگر دستگاه غذاساز در دسترس ندارید می توانید گوجه فرنگی ها را با رنده ریز رنده کنید. برای راحت پوست گرفتن گوجه فرنگی ها هم کمی آب جوش روی گوجه بریزید و سپس به راحتی پوست آنها را جدا کنید.


*. در یک قابلمه مناسب روغن را داغ کنید و میخک، هل و دارچین را در آن تفت دهید تا عطر آنها به مشام برسد. سپس سیر را اضافه کنید و تفت دهید تا سرخ شده و طلایی رنگ شود. گوشت ماهیچه را با پیاز، فلفل قرمز و نمک اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت عوض شود و آب آن کشیده شده به روغن بیفتد. سپس آب را افزوده بگذارید جوش بیاید.


*. حرارت اجاق را کاهش دهید و بگذارید خوراک درحالی که در ظرف بسته است آهسته بجوشد تا گوشت کاملاً بپزد.وقتی گوشت نیم پز شد پوره گوجه فرنگی را اضافه کنید. زمانی که گوشت کاملاً پخته و آب خوراک غلیظ و سس مانند شد زعفران و خامه را افزوده و بگذارید داغ شوند سپس خوراک را از روی حرارت اجاق برداشته در ظرف مناسب بریزید و داغ سرو کنید.


خواص زعفران :


*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

 


اختصاصی آکاایران
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز پخت ماهیچه گوسفندی , نکات پخت خوراک ماهیچه , کالری ماهیچه گوسفند , دستور پخت ماهیچه , خواص ماهیچه بره , طرز تهیه ماهیچه , طرز تهيه ماهيچه , طرز پخت ماهیچه , روش پخت ماهیچه

تبلیغات