.


دستور پخت خوراک ماهی و سبزیجات

1393/02/31

این روزها متخصصان تغذیه، جایگزین‌کردن گوشت‌های سفید، به‌ویژه ماهی و میگو را به جای گوشت‌های قرمز، به‌عنوان الگویی مناسب برای تغذیه توصیه می‌کنند . اگر شما هم می‌خواهید غذایی سالم و سریع با استفاده از ماهی بخورید، طبق دستور زیر عمل کنید. ماهی ‌همراه سبزیجات مختلف، هم غذایی پرخاصیت و کامل است و هم طعم‌ و مزه خوبی دارد. برای پختن این خوراک حدود نیم ساعت زمان لازم است.


 خوراک ماهی و سبزیجات ,طرز تهیه خوراک ماهی و سبزیجات ,روش تهیه خوراک ماهی و سبزیجات ,[categoriy]

خوراک ماهی و سبزیجات ,طرز تهیه خوراک ماهی و سبزیجات ,روش تهیه خوراک ماهی و سبزیجات ,طرز پخت خوراک ماهی و سبزیجات ,آموزش پخت خوراک ماهی و سبزیجات ,مواد لازم برای خوراک ماهی و سبزیجات ,خوراک ماهی و سبزیجات خوشمزه ,دستور پخت خوراک ماهی و سبزیجات ,زمان پخت خوراک ماهی و سبزیجات ,آموزش آشپزی ,آشپزی ,غذاهای دریایی انواع ماهی

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای 4 نفر:
- ماهی شیر (به تکه‌های متوسط خرد شود)؛700گرم
- بادمجان؛ یک عدد
- فلفل دلمه‌ای قرمز یا سبز حلقه شده؛ یک عدد
- قارچ خرد شده؛ سه‌چهارم پیمانه
- پیاز بزرگ خلالی خرد شده؛ یک عدد
- روغن زیتون؛ 2 قاشق سوپ‌خوری
- سیر له شده؛ یک حبه
- سرکه؛ نصف پیمانه
- گوجه‌فرنگی ریز خرد شده؛ 250 گرم
- سس گوجه‌فرنگی؛ 2 قاشق سوپ‌خوری
- آویشن خشک شده؛ نوک قاشق چای‌خوری
- برگ‌بو؛ یک عدد
- نمک و فلفل؛ به مقدار لازم
- پنیر پیتزای رنده شده؛ نصف پیمانه
  روش تهیه:
1 - بادمجان را شسته و پوست بکنید، سپس آن را به‌صورت نگینی خرد کنید و در سبدی بریزید تا آب اضافه آن خارج شود. کدو را نیز به‌همین صورت پوست کنده، خرد کنید. حالا روغن زیتون را در ظرف گود مخصوص مایکروفر بریزید و یک دقیقه با حداکثر قدرت، حرارت دهید تا داغ شود.
نکته: برای جلوگیری از پاشیدن قطرات روغن به دیواره‌های مایکروفر روی ظرف، در مخصوص‌اش را بگذارید.
2 - وقتی روغن داغ شد، سبزیجات – بادمجان، کدو، قارچ، فلفل دلمه‌ای، پیاز و سیر- را داخل آن بریزید و 5 دقیقه روی بیشترین درجه، حرارت دهید تا سرخ شوند. در این فاصله، دوبار در مایکروفر را باز کنید و مواد را هم بزنید.
3 - پس از اینکه سبزیجات سرخ شدند، گوجه‌فرنگی خرد شده و رب‌گوجه‌فرنگی را ‌همراه برگ‌بو، نمک، فلفل و نصف سرکه به آنها اضافه کنید.
4 - حالا یک ظرف پیرکس متوسط آماده کرده، همه این مواد  را در آن بریزید و در ظرف را بگذارید؛ سپس 10 دقیقه، روی بیشترین درجه، حرارت دهید. در این مدت سه یا چهار بار مواد را هم بزنید.
5 - پس از  این مدت، قطعات ماهی را همراه باقیمانده سرکه و کمی نمک در ظرفی جداگانه بریزید و 4دقیقه با بیشترین حرارت بپزید. سپس تکه‌های ماهی را با مخلوط سبزیجات بپوشانید و پنیر پیتزای رنده شده را روی آن بریزید. درآخر در ظرف را بگذارید و 2 دقیقه حرارت دهید تا پنیر روی مواد آب شود.
برگرفته از آشپز ایرانینظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط