رتی فیله گوساله

بهترین رتی با فیله گوساله یا گاو تهیه می شود، گوشتی که به مصرف رتی می رسد، باید کمی چرب باشد و مدت طبخ ....آن طولانی باشد تا چربی به تدریج جذب گوشت شود. فیله را از طول دولا

فیله

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


فیله یا راسته: 2 کیلوگرم
نمک و فلفل: به مقدار لازم
روغن: به مقدار لازم


طرز تهیه:

بهترین رتی با فیله گوساله یا گاو تهیه می شود، گوشتی که به مصرف رتی می رسد، باید کمی چرب باشد و مدت طبخ آن طولانی باشد تا چربی به تدریج جذب گوشت شود. فیله را از طول دولا می کنیم و یا دو عدد فیله را کنار هم قرار می دهیم و با نخ مخصوصی می پیچیم، اطراف گوشت را فلفل زده و در ظرف مناسب دیواره بلند کمی روغن می ریزیم و اطراف گوشت را در روغن سرخ می کنیم، پس از این که گوشت خوب برشته شد حرارت را ملایم کرده تا گوشت پخته شود، گاهی از آب گوشت روی گوشت می ریزیم و آن را در ظرف می غلتانیم تا کاملا" پخته شود، اگر قبل از پختن آب آن تمام شد، مقداری آب اضافه می کنیم و نمک هم به آن می زنیم. پس از پخته شدن بعد از این که آب آن کشیده شد نخ را از اطراف گوشت باز می کنیم و گوشت را ورقه ورقه می کنیم و در ظرف مناسب قرارمی دهیم و اطراف آن را با پوره سیب زمینی و نخود فرنگی تزیین کرده و رویش را سس، خامه و فلفل می ریزیم، اما طرز تهیه این سس:
یک قاشق سوپخوری آرد را در 50 گرم کره سرخ می کنیم، حرارت را ملایم کرده و یک لیوان آب گوشت را به تدریج روی آن می ریزیم و مرتب هم می زنیم تا سس صاف و لطیف شود. سپس یک قاشق مرباخوری فلفل سیاه را نیم کوب کرده و داخل آن سس می ریزیم، بعد 150 گرم خامه به آن اضافه کرده و پس از چند جوش شعله آن را خاموش می کنیم، سس آماده مصرف است.
نشریه پزشکی طبیب مردم

گردآوری توسط بخش غذاهای اروپایی سایت آکاایران
رتی فیله گوساله
4.1 (82%) 42 رای