آشپزی به سلیقه بانوی ایرلندی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آشپزی به سلیقه بانوی ایرلندی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته غذای اروپایی از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


آکایران :مجله سیب سبز: در ایرلند ماهی طرفداران زیادی دارد و به مدل های مختلف طبخ و سرو می شود. کوکوی ماهی و سیب زمینی هم یکی از این مدل هاست که هر بانوی ایرلندی طرز تهیه آن را می داند شما نیز آن را امتحان کنید.
آشپزی به سلیقه بانوی ایرلندی
,آشپزی به سلیقه بانوی ایرلندی کوکوی ماهی و سیب  زمینی,آشپزی,غذاهای اروپایی

آکاایران: آشپزی به سلیقه بانوی ایرلندیمواد لازم
  • 2 عدد فیله ماهی سالمون یا هر ماهی دیگری (در مجموع حدود 375 گرم)
  • 4 عدد سیب زمینی بزرگ
  • 2 عدد تخم مرغ زده شده
  • 1 ق س خردل
  • 2 عدد پیازچه خردشده
  • 2 ق س آرد
  • 2 ق س کره
  • نمک، فلفل و روغن گیاهی به میزان لازم

طرز تهیه:
بنا به گزارش آکاایران : 1. مقداری روغن را داخل تابه ریخته و با درجه حرارت ملایم روی شعله قرار دهید تا گرم شود. کف تابه باید با لایه نازکی از روغن پوشیده شود. اگر می بینید که روغن کم است دوباره اضافه کنید.
2. فیله های ماهی را با نمک و فلفل مزه دار کنید. سپس آنها را با احتیاط داخل تابه قرار دهید. هر دو طرف فیله ها را سرخ کنید تا رنگ شان طلایی مایل به قهوه ای و ترد شود. آنها را از تابه بیرون بیاورید و روغن اضافی شان را بگیرید. سپس به صورت تکه های کوچکی خرد شان کنید. اگر ماهی شما تیغ دارد در این مرحله باید با دقت تمام استخوان ها را جدا کنید، اما بهترین کار این است که از ماهی های بدون تیغ استفاده کنید تا در این مرحله کارتان راحت تر باشد.
3. سیب زمینی ها را بپزید یا آنها را داخل فر کبابی کنید. سپس پوستشان را جدا کرده و داغ داغ داخل یک کاسه بریزید. با کمک دستگاه پوره ساز یا گوشتکوب سیب زمینی ها را پوره کنید. سپس فیله های ماهی، تخم مرغ زده شده، خردل و پیازچه ها را اضافه کنید.
4. نمک و فلفل را هم در این مرحله اضافه کنید. همه مواد را با قاشق چوبی خوب هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند. حالا از مایه گلوله هایی جدا کنید و آنها را در دست تان کمی شکل دهید. (می توانید از قالب هم استفاده کنید) سپس هر کدام را داخل آرد بغلتانید تا برای سرخ شدن آماده شوند.
5. در تابه ای با روغن داغ کوکوها را سرخ کنید.

منبع :

آشپزی به سلیقه بانوی ایرلندی گردآوری توسط بخش غذاهای اروپایی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات