loading...
آشنایی با بهترین دمنوش های خواب آور و تسکین بخش -آکا

آکاایران: آشنایی با بهترین دمنوش های خواب آور و تسکین بخش

آکاایران: آشنایی با بهترین دمنوش های خواب آور و تسکین بخش 

دمنوش همیشه میتواند فکر آرام را به ما هدیه دهد اما دمنوش هایی هستند که علاوه بر راحتی خواب آور و تسکین بخش است در ادامه با بهترین دمنوش های خواب آور و تسکین بخش  سایت تالاب را دنبال کنید.

به گزارش آکاایران: برای این که خواب رویایی و راحتی داشته باشید می توانید مدتی قبل از خواب از دمنوش ها استفاده کنید و از خوابیدن تا صبح لذت ببرید. مرزنگوش یکی از عصاره های گیاهی بسیار آرامش بخش و معطر است که در تسکین گرفتگی ها، بسیار مؤثر است

یکی از شیوه های شگفت انگیزی که از آن راه می توان روح و روان را تغذیه کرد و فکر و ذهن را برای خوابی عمیق و راحت آماده ساخت، استفاده از رایحه های خوش است. بوئیدن این رایحه ها، موجب آرامش و از میان بردن تنش ها و اضطراب ها می شود و جسم نیز، با جبران انرژی های از دست رفته، خود را به حالت تعادل می رساند.

عصاره های گیاهی فراوانی وجود دارد که برای آرامش و رفتن به خوابی عمیق، مفید و موثرند. در زیر، چند گونه از این عصاره ها معرفی می شود که معمولاً در دسترس نیز می باشند. توجه داشته باشید تنها عصاره هائی اثرگذاری لازم را دارند که کاملاً خالص اند و ناخالصی نداشته باشند.

بابونه
عصاره گل بابونه، یکی از بهترین تسکین دهنده هاست که مصرف آن، به ایجاد آرامش و برخورداری از خواب آرام و راحت کمک می کند. ارزش این گیاه- که خاصیت داروئی و درمانی دارد- موجب آرامش روح و روان خسته و فرسوده می شود و پناهگاه امنی برای موقعیت های اضطراب آمیز است. بوئیدن این رایحه، کمک می کند تا به مسائل و مشکلاتی که ذهن ما را به خود مشغول کرده، بهتر نگاه کنیم و راه حلی برای آن ها بیابیم.

کُندر
عصاره گیاه کندر، آرامبخش و محافظ روح و روان است. این رایحه، ایجاد حس رها شدن می کند؛ رها شدن از نگرانی ها و اضطراب هائی که ذهن را درگیر خود کرده است. با آرامش یافتن ذهن و روان، توانائی و قدرت مقابله با سختی های زندگی افزایش می یابد.

این رایحه، موجب می شود ما عمیق تر نفس بکشیم و در اثر تنفس های عمیق، حس بهتری پیدا کنیم و خود را از دلشوره هائی که سبب بی خوابی می شود، برهانیم.رنگ بنفش ملایمی که از این عصاره آزاد می شود، با تأثیر بر روی ضمیر ناخودآگاه، روح و روان ما را بیدارتر و هوشیارتر می سازد.

یاسمن
عصاره معطر و زیبای یاسمن، خارق العاده و بی نظیر است. این عصاره، همزمان احساس لطافت و ظرافت زنانه و دلیری و نیرومندی مردانه را ایجاد می کند و موجب حس برابری و تعادل می گردد. همچنین، ما را از حس «جنگیدن با خود» رها می سازد و امکان خوابی آرام و راحت را فراهم می کند.

با بوئیدن این رایحه ی شگفت انگیز، احساس گرمی و اعتماد به نفس می کنیم و در نتیجه، تصمیمات و انتخاب های مثبت و بهتر و طبعاً خواب با کیفیت و خوبی خواهیم داشت.رایحه ی یاسمن، دو رنگ قرمز و سفید را به ما منتقل می کند. قرمز، رنگ زندگی است و سفید، رنگ پاکی! از این رو، موجب تعادل، هماهنگی و توجه به هر دو جنبه ی مادی و معنوی زندگی می شود.

مرزنگوش
یکی از عصاره های گیاهی بسیار آرامش بخش و معطر است که در تسکین گرفتگی ها و انقباض های عضلانی، بسیار مؤثر است و با درمان این انقباض ها، از بی خوابی های شبانه جلوگیری می کند. مرزنگوش، همچنین ما را از چنگال احساسات ناخوشایند می رهاند و گرمی و آرامش خاصی می بخشد تا بتوانیم ارتباط خوبی با زندگی خود برقرار کنیم.

این رایحه، به ما کمک می کند تا خود را از چنبره ی حس های آزارنده (خشم، تنفر و…) رها سازیم و با احیای توانمندی های خلاق، مسیر زندگی را با آرامش و راحتی طی کنیم.این تأثیرات حسی و روحی مرزنگوش، به خاطر اثرات طبیعی این رایحه بر روی جسم است.

این رایحه، همچنین محرک جریان خون است و سبب گشادگی و باز شدن عروق و مویرگ ها می گردد. به همین دلیل، ایجاد گرمی و جنب و جوش می کند. دو رنگ آبی و نارنجی، در فضای ارتعاشی رایحه ی مرزنگوش دیده شده است. رنگ آبی، آدم را ترغیب می کند تا به نیازهای درونی و خواسته های احساسی خود توجه کند و رنگ نارنجی، ما را به حسی از شادی و خلاقیت می رساند که ناشی از رسیدن به همان نیازها و خواسته هایمان می باشد.

گل سرخ
 به گزارش پارس ناز رایحه ی گل سرخ، تعادل و آرامش در فرد ایجاد می کند و خواب آرام و راحتی به همراه می آورد. بوی بسیار خوش این گل، لحظه ای هم که شده، آدم را از دنیای خاکی، نگرانی ها و سختی های آن دور می سازد و به تعادل روحی و روانی می رساند.این رایحه، روی قلب اثر می گذارد و آدمی را شایسته ی داد و ستد عشق و محبت می کند؛

 به گزارش تالاب فاقد آن که چشمداشتی یا شرط و شروطی داشته باشد. رنگ این رایحه، صورتی است و ما را به آرامی به سمت خودآگاهی از عشق ورزیدن به دیگران سوق می دهد. زمانی که ارزش عشق و محبت را با تمام وجود در می یابیم و نسبت به آن آگاهی پیدا می کنیم، می توانیم دیگران را نیز از این نیروی سرشار، بهره مند سازیم.

.

منبع : talab.org


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دمنوش خواب اور , دمنوش خواب آور , دمنوش خواب

تبلیغات