نوشیدنی های گرم

آکاایران: نکات مهم برای آماده کردن اسپرسو

آکاایران: توی یک فرصت مناسب و بعد از یه غذای خوب اسپرسو بهترین نوشیدنی گرمه که می شه سراغش رفت.

چگونه اسپرسو درست کنم؟

اگه قهوۀ غلیظ و واقعی می‌خواهید باید سراغ اسپرسو برید. اسپرسو یه قهوۀ اصیل ایتالیایی حساب می‌شه که دو تا سه برابر قهوه‌های دیگه کافئین داره.

اسپرسو

برای درست کردن یک فنجان اسپرسو باید دستگاه قهوه‌ساز مخصوص داشته باشین. مدلهای متفاوت دیجیتالی (و حتی قدیمی‌تر) از این دستگاه توی بازار موجوده که هر کدوم کارکرد خودش رو داره. مدلِ اتوماتیک دستگاه قیمت بالاتری داره و می‌تونه خیلی راحت و بی‌دردسر براتون یه فنجون اسپرسو درست کنه. می‌توانین میزان اسپرسوی مورد نظرتون رو با چند تا کلید مشخص کنین و همینطور بهش بفهمونین که قهوه غلیظ (Strong) می‌خورین یا معمولی.

اما اصول کار دستگاه اسپرسو ساز اینه که آب جوش رو با فشار خیلی زیاد از بین دونه‌های قهوه‌های آسیاب شده ریز می‌گذرونه. در بعضی مدلهای دستگاه، دونه‌های قهوه رو به صورت درشت توی دستگاه می‌ریزید و دستگاه عملیات آسیاب کردن رو هم خودش براتون انجام میده.

توضیح بیشتر: دیدین بعضی از کافه‌ها و یا حرفه‌ای‌ها قبل از نوشیدن اسپرسو یه شات آبِ خنک می‌خورن؟ دلیلش اینه که می‌خوان مزۀ دهنشون عوض بشه و مزه‌ی اسپرسو رو با همه‌ی دل و جون حس کنن. طبق تحقیقی که کردم و پرس و جوها از دوستام، این قهوه خارج از ایران خیلی پرطرفداره و معمولا اونو در طول روز بسته به عادتشون می‌نوشن. خودم با کمی شکر دوست دارم اما بعضیا هم اسپرسو رو به صورت تلخ و یا شکر قهوه‌ای می‌نوشن.

تهیه اسپرسو روی اجاق گاز

تهیه اسپرسو

با یک دستگاه اسپرسو ساز بیالیتی* و مقداری قهوه مرغوب، می‌تونین خودتون توی خونه اسپرسو واقعی آماده کنین. لازم به توضیح نیست که کیفیت دستگاه اسپرسو ساز در تهیه قهوه بسیار موثره؛ پس پیشنهاد میشه از یه نمونۀ خوب استفاده کنین و سراغ دستگاههای اسپرسو ساز چینی نروید.

* بیالیتی اسم یک برند اسپرسو ساز است، بهتر است از دستگاه اسپرسو ساز یا موکا اکسپرس برای این دستگاه استفاده شود.

نکات مهم برای آماده کردن اسپرسو -آکاآماده کردن اسپرسو

نوشیدنی داغ

کاپوچینو

نکات مهم برای آماده کردن اسپرسو

چای نعناع مراکشی

نکات مهم برای آماده کردن اسپرسو -آکاآماده کردن اسپرسو

آموزش تهیه نوشیدنی بسیار خوشمزه و پرفایده

اسموتی موز و سیب خوشمزه

نوشیدنی های گرم

شیر وانیلی با یخ کاکائویی،قهوه،شکلاتی

.

منبع :

تهیه اسپرسو

نکات مهم برای آماده کردن اسپرسو
4 (68%) 38 رای