تهیه قهوه

آکاایران: چهار روش برای تهیه قهوه خوشمزه در خانه

آکاایران: در این مطلب می خواهیم برای شما چهار روش را برای درست کردن قهوه در خانه را توضیح دهیم

به گزارش آکاایران: روش  خیس کردن، در این روش کهمی توانید از آن استفاده کنید. در این روش از استوانه ای شیشه ای که دارای پیستون صافی داری است، استفاده می کنند به این طریق که باید قهوه و آب جوش را به مدت چند دقیقه در استوانه، قاطی نمایید  تا قبل از آن که پیستون پایین بیاید نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی آماده مصرف شود.

روش بعدی کمک گرفتن از نیروی جاذبه است به این ترتیب که پودر قهوه را در داخل یک صافی قرار دهید و آب جوش را قطره قطره روی آن بچکانید. طعم این نوع قهوه به میزان آب و قهوه مورد استفاده وابسته است.
در روش دیگر قهوه را به همراه آب، داخل قوری بریزید و اجازه دهید که آرام به جوش بیاید. این قهوه را می توانید قبل از مصرف شیرین کنید یعنی چند حبه قند را داخل قوری بریزید تا آرام آرام حل شود.
روش بعدی همان تحت فشار قرار دادن قهوه می باشد که از آن قهوه اسپرسو به دست می آید. در این روش از یک قوری سه بخشی استفاده می شود که در قسمت پایین آن آب می ریزند تا بعد از به جوش آمدن آب، با فشار روی قهوه که در قسمت میانی است بریزد. بعد از این مرحله، قهوه آماده مصرف که روی آن لایه ای خامه مانند جمع شده در قسمت بالای قوری جمع می شود.
.

منبع :

تبلیغات