آکاایران: چای ترش یا چای قرمز که به چای مکه نیز معروف است از گیاه رز چینی تهیه می شود که از گلبرگ و دانه های آن می توان به عنوان نوشیدنی استفاده کرد. چای هیبیسکوس دارای رنگ قرمز سیر و طعم ترش است.
طرز تهیه چای ترش

به گزارش آکاایران: در عهد باستان از چای سرخ به عنوان شاداب کننده و رفـع کـنـنـده ی عوارض بیماری های قلبی استفاده می کردند.
مصرف این محصول در تعدادی از فرهنگ ها مانند چین، مکزیک و حتی اروپا وجود دارد. در سودان و مصر به عنوان یک نوشیدنی تشریفاتی در جشن های رسمی از آن استفاده می کنند.
این چای یکی از نوشیدنی های مناسب برای کسانی است که می خواهند جایگزین مناسبی برای چای پیدا کنند.
طرز تهیه چای ترش

شما می توانید آن را با کمی عسل به صورت شربت استفاده کنید یا با آب سیب ترکیب کرده و خنک بنوشید. ترشی آن و شیرینی سیب به خوبی با هم سازگار می شوند.
این چای را می توان به صورت سرد و گرم همراه مقداری قند یا نبات یا حتی فاقد آن به عنوان یک نوشیدنی رژیمی مصرف کرد.
طرز تهیه چای ترش

5 گرم از گل برگ های چای قرمز را داخل یک فنجان و یا لیوان های مخصوص دمنوش ، ریـخـته و سپس آب جوش روی آن بریزند و سرپوشی گذاشته، 10 دقیقه بماند تا دم بکشد، سپس صاف کرده و میل کنید.مصرف دم کرده چای ترش بیش از چای معمولی بر پرفشاری خون افراد دیابتی موثر است.
خواص چای ترش :
** اولین خاصیت این چای خنک کننده قوی برای بدن است از این رو برای فصل تابستان گزینه بسیار مناسبی می تواند باشد. این چای میزان تعرق را افزایش داده و دمای داخلی بدن را کاهش می دهد.
** فشار خون و کنترل آن توسط چای ترش یکی دیگر از خواص این چای است که باید دقت داشته باشید. برای بیمارانی که فشار خون بالایی دارند این چای همیشه توصیه شده است.
** از بین بردن کلسترول خون کاری است که چای قرمز تا حد توانش آن را انجام می دهد. این چای می تواند گزینه بسیار مفیدی برای هنگامی باشد که شما یک غذای چرب خورده اید.
** از دیگر خاص آن می توان به از بین بردن اختلالات کبد و تصفیه کننده خون اشاره کنیم. این چای همچنین می توان آهن مورد نیاز بدن شما را تامین کند. "
طرز تهیه چای ترش


.

منبع :

تبلیغات