loading...

آکاایران: ۱- دمنوش گل گاو زبان و سنبل طیب:


طرز تهیه

: آب رو جوش آورده و گل ها رو با لیمو عمانی و خرده نبات اضافه کرده و مدت بیست دقیقه با حرارت ملایم بجوشانین . بعد صاف کرده و گرم بنوشین .

خواص

طبیعت گرم و تر،آرام بخش اعصاب، خواب آور، رفع سردردهای عصبی، رفع دردهای کلیوی، ضد سودا و صفرا ، ضد قولنج و اسپاسم، ضد تشنج و صرع، تقویت قوه باء.
طرز تهیه انواع چای و دم نوش

آکاایران: طرز تهیه انواع چای و دم نوش


دمنوش بابونه


طرز تهیه :

مقداری از گیاه خشک شده بابونه را به همراه آب جوش و نبات در قوری به مدت ۵ دقیقه دم کنید و پس از دم کشیدن نوش جان نمایید، رنگی که در تصویر هم می بینید رنگ طبیعی خود دمنوش بابونه است.

خواص:

طبیعت معتدل و دیم آن گرم و خشک، آرام بخش اعصاب، تقویت معده و روده، ضد تب، ضد انگل، ضد یبوست، مقوی اعصاب و مغز، اشتهاء آور، ضد بلغم وصفرا، شستشو دهنده بسیار قوی کلیه‎‎‎ها.
طرز تهیه انواع چای و دم نوش

دم نوش میوه عناب:


طرز تهیه

عناب را شسته و خیس کنید سپس هسته آن را بیرون آورده و میوه خرد شده را داخل یک قوری ریخته و آب با دمای ۸۰ درجه سانتی گراد به آن اضافه کنید و اجازه دهید که به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد. به علت شیرین بودن دانه های عناب نیازی به شیرین کردن نمی باشد و در صورت تمایل می توانید چند قطره آب لیموترش به آن اضافه کنید.

خواص

تب را پایین می آورد و تصفیه خون را در کبد افزایش می دهد.
طرز تهیه انواع چای و دم نوش

چای میوه گل نسترن:


طرز تهیه

:تعداد ۱۵ عدد از میوه نسترن را که ترجیحا از نوع تازه ی آن باشد، به همراه دو لیوان آب جوش و مقداری نبات بگذارید تا به مدت ۳۰ دقیقه روی حرارت غیر مستقیم دم بکشد .می توانید در تهیه چای میوه گل نسترن ، میوه ها را به دو قسمت تقسیم نمایید و سپس در قوری بیندازید . بعد از اینکه دمنوش آماده شد آنرا با اسفاده از صافی ، صاف کرده و در فنجان یا لیوان مورد نطر سرو نمایید . شما می توانید به طور معمول در چای که به صورت روزانه دم می کنید مقداری عرق گل نسترن را اضافه کنید و از طعم و بوی خوش آن لذت ببرید .

خواص

پوست این میوه حاوی ویتامین C و آنتی اکسیدان ضد سرطان است.
طرز تهیه انواع چای و دم نوش


.

منبع :

تبلیغات