آکاایران: ده دلیل برای اینکه قهوه زیاد بخوریم!


10 دلیل برای خوردن قهوه

آکاایران: 10 دلیل برای خوردن قهوه


قهوه یک آشنای همیشگی است. عطر دلچسبش صبح ها خواب را از سرمان می پراند و نیروی عجیبش عصرها، خستگی یک روز کار طولانی را از تنمان به در می کند. این روزها کمتر کسی است که سر و کارش به دنیای جذاب و متنوع قهوه نیفتد، تنها 21 هزار شعبه استارباکس در جهان یادآور این حقیقت است که مردم عاشق این فنجان دوست داشتنی هستند.


10 دلیل برای خوردن قهوه

حتما دلایل دیگری هم به جز رفع خستگی وجود دارد که 83 درصد مردم آمریکا و 78 درصد مردم کل دنیا هر روز قهوه می خورند. قهوه یک موجود به غایت مفید برای مغز، پوست و بدن شماست و اگر ادامه مطلب را بخوانید متوجه می شوید که چرا خیلی خوب است که روزمان را با عطر قهوه آغاز کنیم و از آن مهم تر چرا خوب است که کافه دارها ماجرای قهوه را بیشتر سر و سامان بدهند و اینقدر قهوه سوخته و بدکیفیت به خورد ملت ندهند!

• قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است.


به گزارش آکاایران: بله، درست است که میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان هستند، اما واقعیت این است که بدن با جذب آنتی اکسیدان قهوه خیلی راحت تر کنار می آید. آنتی اکسیدان هم که گفتن ندارد، منبع جوانی و دشمن سرطان! از این بهتر هم مگر داریم؟!؟
10 دلیل برای خوردن قهوه

• عطر قهوه استرس را کاهش می دهد.


در یک تحقیقات واقعی و درست و حسابی، با آزمایش عطر قهوه بر روی عملکرد مغز موش هایی که از بی خوابی شدید رنج می بردند، مشاهده کردند که استرس آنها با استشمام قهوه تا حدود زیادی کاهش یافته است. البته در این مورد که اگر در کنار تخت خوابتان یک پاکت قهوه رُست شده قرار بدهید صبح با انرژی بیشتری بیدار خواهید شد مطئن نیستیم، اما چرا که نه؟ می توانید امتحان کنید!

• قهوه از ابتلا به بیماری های مربوط به بالا رفتن سن مانع می شود.


کسانی که به نوشیدن قهوه علاقه بیشتری نشان می دهند کمتر به بیماری های عصبی مانند پارکینسون مبتلا می شوند. پارکینسون ازجمله بیماری های مغز واعصاب درسنین بعد از 60‬سالگی است که ازهرصد نفر یکنفر به آن مبتلا می شود. پس اگر نگران دوران پیری تان هستید با قهوه بیشتر دوست باشید!
10 دلیل برای خوردن قهوه

• قهوه کبد چرب را درمان می کند.


تحقیقات نشان داده که افرادی که روزانه حداقل ۳ فنجان قهوه می خورند در مقایسه با کسانی که قهوه مصرف نمی کنند در سطوح پایین تری از آنزیم های چرب کبدی هستند.مصرف روزانه و منظم قهوه برای جلوگیری از خشکی کبد و همچنین کبد چرب بسیار مفید است.

• قهوه شما را خوشحال تر می کند.


درست است، قهوه نه فقط به خاطر کافئین بلکه به خاطر آنتی اکسیدانش که به راحتی هم جذب می شود حس بهتری به شما می دهد و شما را از ابتلا به افسردگی و یا حتی قرار گرفتن در صد قدمی آن نجات می دهد. از طرفی قهوه باکمک به تولید انتقال دهنده های عصبی سروتونین،دوپامین وآدرنالین مانند یک داروی ضد افسردگی عمل می کند. بهرحال معلوم است دیگر، خوشحالی نوشیدن قهوه را شدیدا پیشنهاد می کند!
10 دلیل برای خوردن قهوه

• قهوه دشمن سرطان پوست است.


کسانی که قهوه بیشتری می نوشند از یک کاهش 50 درصدی از خطر ابتلا به سرطان پوست برخوردارند. تحقیقات نشان داده که این موضوع به خصوص در مورد زنانی صادق است که روزشان فاقد نوشیدن حداقل سه فنجان قهوه نمی گذرد.

• قهوه شما را برای یک ورزش حسابی آماده می کند.


به گزارش نیویورک تایمز قهرمانان ورزش های استقامتی مانند دوی استقامت، شنا و دوچرخه سواری قبل از شروع ورزش یک فنجان قهوه غلیظ می نوشند. کافئین موجود در قهوه تعداد اسیدهای چرب خون را که باعث می شود عضلات به جذب و سوزاندن چربی ها بپردازند، بالا می برد و به بدن انرژی بیشتری برای انجام یک ورزش درست و حسابی می دهد.
10 دلیل برای خوردن قهوه

• قهوه و اثر آن بر دیابت


محققان استرالیایی اعلام کردند که حتی نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز هم می تواند احتمال ابتلا به دیابت را تا 7 درصد کم کند. آنها تاکید کردند که از این نظر، تفاوتی بین قهوه های کافئین دار و فاقد کافئین موجود نیست.پژوهشگران همچنین معتقدند که آنتی اکسیدان های فراوان، منیزیم و کروم موجود در قهوه، به بدن کمک می کنند تا بهتر بتواند از هورمون انسولین استفاده و سطح قند خون خود را تنظیم کند.
10 دلیل برای خوردن قهوه

• قهوه عملکرد مغز را بهبود می بخشد


محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی و دانشگاه میامی اظهار کردند که افراد بالای 65 سالی که سطح کافئین خونشان بالاتر از افراد مسن دیگر است حداقل 4 سال دیرتر به آلزایمر مبتلا می شوند. محققان می گویند کافئین موجود در قهوه می تواند از آسیبی که از تجمع پروتئینی به نام آمیلوئید در مغز ایجاد می شود محافظت کند. جمع شدن این پروتئین در مغز از علل بروز بیماری آلزایمر است.
10 دلیل برای خوردن قهوه

• قهوه شما را باهوش تر می کند


شما صبح ها برای اینکه سرحال تر شوید قهوه می نوشید، درست است؟ اما این تمام ماجرا نیست. قهوه شما را هوشیارتر و دقیق تر می کند. زمانیکه شما از کمبود خواب رنج می برید، کافئین مانند یک قهرمان به سرعت همه فعالیت های مغز را بهبود می بخشد: زمان واکنش، هوشیاری، توجه، استدلال منطقی و هر عملکرد پیچیده دیگری که با هوش در ارتباط است.


.

منبع :

تبلیغات