طرز تهیه اسموتی هندوانه و نعنا -آکاطرز تهیه

آکاایران: طرز تهیه اسموتی هندوانه و نعنا


آکاایران: هندوانه بهترین میوه ی تابستانی برای رفع عطش و گرما زدگی است زیرا درصد آن از اب تشکیل شده است و حاوی ویتامین های آ و ث هم چنین انتی اکسیدان ها می باشد .
هندوانه دارای طبع و مزاج سرد است لذا برای اشخاصی که سرد مزاج هستند باید با احتیاط و هم چنین به همراه عسل یا شکر مصرف شود.
به میزان علاقه و یا مصرف خود میتوانید مقداری هندوانه تهیه کرده و در فریزر قرار دهیه تا کاملا خنک و یخی شود و سپس هندوانه ی خنک را در مخلوط کن یا میکسر ریخته و کاملا مخلوط نمایید تا به صورت یک مایع غلیظ در بیاید.
می توانید چند برگ درشت نعناع هم به ان بیفزایید تا طعم بهتری پیدا کند و بدین صورت اسموتی هندوانه و نعناع خواهید داشت ، سپس در لیوان های مورد نظر می توانید مقداری تکه های کوچک هندوانه را اضافه کرد و این اسموتی هندوانه را روی ان بیریزید . در صورت تمایل میتوانید از چند قطره لیموی تازه نیز استفاده نمایید .

خواص هندوانه
�" هندوانه به دلیل دارا بودن طبیعت سرد ، در رفع عطش و گرما زدگی و تامین آب بدن بسیار مفید می باشد و دارای خاصیت خنک کنندگی است و تب را پایین می آورد.
�" هر چقدر که قرمز تر باشد دارای کاروتن بالاتری است که به عنوان یک ماده برای مبارزه با اکسید شدن کلسترول در دیواره ی رگ ها عمل می کند لذا هندوانه در کاهش سکته قلبی و هم چنین بهبود عملکرد پروستات در مردان موثر است .
�" قند هندوانه به میزان 2 درصد است اما چون منبع غنی از کالری و ویتامین ها است می توان میوه ی هندوانه را به جای یک وعده غذایی یا میان وعده نیز در نظر گرفت .
�" ارزش کالری هندوانه بسیار بالاست و فاقد چربی می باشد ولی انرزی زیادی را در بدن تولید می کند و سرشار از ویتامین هایB و منیزیم است که در تامین سلامتی بدن نقش مهمی دارد.
�" این میوه با دارا بودن انتی اکسیدان به کاهش آسم و ناراحتی های روده و بیماری قلبی و پروستات کمک زیادی می کند .
�" هندوانه مدر است و تاثیر مهمی در کاهش فشار خون دارد .
�" این میوه برای اشخاص گرم مزاج بسیار خوب است و بدن را شاداب می نماید .
روش تهیه


.

منبع :

 آموزش

طرز تهیه اسموتی هندوانه و نعنا
4 (68%) 38 رای