آکاایران: شکلات گلاسه یک نوشیدنی سرد بسیار خوشمزه به خصوص برای علاقمندان به شکلات های کاکائویی می باشد که با بستنی شکلاتی و شیر کاکائو براحتی قابل تهیه است. در این مطلب با طرز تهیه شکلات گلاسه همراه ما باشید.

به گزارش آکاایران: شکلات که خواصی چون جلوگیری از کاهش حافظه، سکته مغزی و بیماری های قلبی و .. را دارا است، بسیار پرطرفدار و محبوب در میان همه می باشد. علاقمندان به بستنی شکلاتی و شیر کاکائو می توانند به نحو احسن و به زیبایی با کمی سس شکلات و خامه آن را تزیین نموده و سرو نمایند و با اشتهای بیشتری آن را نوش جان کنند. در ادامه با طرز تهیه شکلات گلاسه خوشمزه به خصوص برای علاقمندان به شکلات، همراه شما هستیم.

طرز تهیه شکلات گلاسه

آکاایران: طرز تهیه شکلات گلاسه فوق العاده با طعم ایده آل در منزل

شکلات سبب کاهش کلسترول، جلوگیری از کاهش عملکرد ادراکی و کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی می باشد. شکلات گلاسه جزء نوشیدنی های سرد می باشد که ماده اصلی آن بستنی شکلاتی  و شیر کاکائو است. در تهیه شکلات گلاسه هم می توانید از شکلات تخته ای آب شده  و هم از سس شکلاتی که براحتی می توانید با پودر کاکائو، شکر و آب سرد تهیه نمایید، استفاده کنید.

مواد لازم:

  • بستنی شکلاتی: ۱۰۰ گرم
  • سس شکلاتی با شکلات تخته ای آب شده: دو قاشق غذاخوری
  • شیر کاکائو ی سرد: نصف لیوان
  • شکات تخته ای رنده شده و خامه برای تزیین: به میزان لازم

طرز تهیه شکلات گلاسه:

طرز تهیه شکلات گلاسه

ابتدا یک قاشق غذاخوری سس شکلاتی را در لیوانی که می خواهید در آن شکلات گلاسه را سرو نمایید بریزید و با تکان دادن لیوان، دیواره های لیوان را به طور کامل شکلاتی نمایید. سپس بستنی شکلاتی را به صورت دو یا سه اسکوپ ( برای زیبایی بیشتر) در لیوان قرار دهید. بعد از آن شیر کاکائو را اضافه کنید. سپس یک قاشق غذاخوری سس شکلاتی روی بستنی ها بریزید و روی آن را با خامه و تکه های رنده شده شکلات و یا با هرچیز دیگر بسته به سلیقه خود تزیین نمایید.

حتما بخوانید:  طرز تهیه شربت خاکشیر و خواص آن

طرز تهیه شکلات گلاسه

شما می توانید با استفاده از دستور تهیه شکلات گلاسه این نوشیدنی سرد بسیار خوشمزه را در منزلتان تهیه نمایید و برای اعضای خانواده و یا در مجالس و مهمانی های خود سرو نمایید. برای آشنایی با طرز تهیه انواع نوشیدنی های سرد به قسمت نوشیدنی سرد مراجعه کنید.

.

منبع :

آرگا

تبلیغات