آکاایران:  

تزیین قهوه

آکاایران: تزیین قهوه با کف شیر به شکل قلب

طرز تهیه کف شیر و تزیین قهوه به شکل قلب

آماده سازی: ۱۵ دقیقه

مواد اولیه :
شیر به میزان لازم
خلال دندان ۱ تا ۲ عدد
خامه به میزان دلخواه

به گزارش آکاایران: برای تزیین یک فنجان قهوه به تنها چیزی که نیاز دارید مقداری خامه و یک خلال دندان است که با آن یک قلب را طراحی کنید. 

تزیین قهوه

روش تهیه: 
قهوه‎ غلیظی را که درست کرده‎اید داخل فنجان بریزید. با استفاده از نوک قاشق روی سطح فنجان قهوه، ۸ نقطه از خامه را به شکل قلب بگذارید. سر یک خلال دندان را از میان نقطه‎ها بکشید تا شکل قلب‎تان از به هم پیوستن قلب های کوچک حاصل شود. قهوه‎تان آماده ست، آن را سریع سرو کنید. 
کافه لاته را هم می توانید با این روش تزیین و سرو کنید. 

طرز تهیه کف شیر 
می‎توانید با کف شیر هم این قلب ها را انجام دهید؛ در یک تابه کوچک که روی حرارت متوسط قرار داده‎اید شیر را گرم کنید؛ در این حال شیر را با همزن های کوچکی که با باتری کار می کنند سریع و به شدت هم بزنید تا سطح شیر حالت کف مانند به خود بگیرد. به جای این‎کار اگر دستگاه کف ساز هم داشته باشید می‎توانید برای درست کردن کف شیر از آن استفاده کنید که بسیار آسان تر خواهد بود. بعد از درست شدن فوم (کف شیر) به روش گفته شده قلب را روی قهوه طراحی کنید. تزیین قهوه با فوم شیر نسبت به خامه کالری کمتری دارد و مصرف آن را برای افراد بیشتری میسر می کند. 

www.sooran.ir

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

انواع تزیینات طرح قلب

تبلیغات