loading...
 دستور تهیه 3 نوع نوشیدنی برای افطاری - آکا

آکاایران: دستور تهیه 3 نوع نوشیدنی برای افطاری

آکاایران: دستور تهیه ۳ نوع نوشیدنی برای افطاری

 دستور تهیه 3 نوع نوشیدنی برای افطاری - آکا

نوشیدنی های ضد عطش برای روزهای گرم ماه رمضان مناسب روزه داران

به گزارش آکاایران: با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و همزمان شدن با روزهای گرم تابستان تصمیم گرفتم نوعی از نوشیدنی های تابستانی را برایتان شرح بدهم.

نوعی از شربتها که این روزها بسیار مرسوم هست و در همه خونه ها پیدا می شود ، شربتهای میوه ای هستند. که معمولا اینطور هست که مربای آن میوه را درست می کنیم و شهد آن را جدا می کنیم.

ولی شربتهایی که امروز می خواهم راجع به آن صحبت کنم شربتهای گیاهی هستند. شربتهای گیاهی به دو صورت می توانند تهیه بشوند . یا آن گیاه را با کمی آب و شکر می جوشانیم و بعد از سرد شدن و صافی کردن با مقداری آب و یخ مخلوط کرده و میل می کنیم، یا به صورت عرقیجات هستند که با مقداری شربت پایه (۲ پیمانه شکر+ ۱ پیمانه آب را می جوشانیم تا شکر حل شود و کمی غلیظ شود) و آب و یخ سرو می شود.

به این روش هر نوع عرق گیاهی که بخواهید می توانید به صورت شربت میل کنید . فقط باید در نظر داشته باشیم که بعضی عرقیات را به خاطر طعم و عطر تندشان زیاد استفاده نکنیم. مثلا در هر لیوان آب، شربت را به مقدار دلخواه و عرقیات را در حد دو تا سه قاشق اضافه می کنیم و با یخ سرو میکنیم. البته اضافه کردن مقداری طعم دهنده مثل آبلیمو در طعم نوشیدنی خیلی تاثیر دارد. خوشبختانه عرقیات تنوع بسیار بالایی دارد و برای سلامتی واقعا مفید هستند و می توانیم هم متنوع بنوشیم و هم سالم.

نوشیدنی نعناع :

 عرق نعناع  ۲ قاشق غذاخوری
 آب لیمو ترش  ۲ قاشق غذاخوری
آب ۱ لیوان
 شربت پایه به مقدار لازم

نوشیدنی بهارنارنج :

 عرق بهارنارنج ۲ قاشق غذاخوری
 آب پرتقال ۱/۲ لیوان
 آب ۱/۲ لیوان
 شربت پایه به مقدار لازم

نوشیدنی گل گاو زبان:

دم نوش گل گاو زبان ۱/۲ لیوان
 آب ۱/۲ لیوان
 شربت پایه به مقدار لازم
 عرق سنبل الطیب  ۲ قاشق غذاخوری
آب لیمو ۱ قاشق غذاخوری
.

منبع :

تبلیغات