آکاایران: شربت از انواع نوشیدنی هایی که شما می توانید آن را با میوه های مختلفی کنید؛ در این مطلب قصد داریم تا شما را با طرز تهیه شربت پرتقال در منزل به صورت مرحله به مرحله آشنا سازیم که امیدواریم از نوشیدن این شربت خوشمزه نهایت لذت را ببرید.

به گزارش آکاایران: شربت پرتقال از انواع شربت های خوشمزه و پرطرفدار است که در طرز تهیه شربت پرتقال از کله قند و آب جوشیده سرد و پرتقال استفاده می شود و شما می توانید این شربت خوشمزه را به راحتی و با روش های مختلفی در منزل تهیه کنید.

شربت آلبالو و شربت توت فرنگی و شربت پرتقال از انواع شربت های میوه ای هستند که بهتر است این نوع نوشیدنی های سرد را خودتان در منزل تهیه کنید تا از طبیعی بودن آن ها مطمئن باشید.

طرز تهیه شربت پرتقال

آکاایران: طرز تهیه شربت پرتقال فوق العاده خوشمزه برای پذیرایی

مواد لازم

  • کله قند : یک عدد

طرز تهیه شربت پرتقال

  • پرتقال متوسط : ۱۵ عدد

طرز تهیه شربت پرتقال

  • آب جوشیده سرد : هشت لیوان

طرز تهیه شربت پرتقال

طرز تهیه شربت پرتقال در منزل

برای درست کردن شربت پرتقال ابتدا پرتقال ها را به خوبی با مسواک بشویید و با کمک دستمال تمیزی پوست پرتقال ها را خشک کنید. سپس پرتقال های شسته شده را با پوست روی کله قندی بکشید تا سطح کله قند به طور کامل نارنجی رنگ شود.

طرز تهیه شربت پرتقال

در مرحله بعدی طرز تهیه شربت پرتقال کله قند را در قابلمه ای بزرگ قرار دهید و آب پرتقال ها را به کمک آبمیوه گیری بگیرید.

طرز تهیه شربت پرتقال

 آب پرتقال های طبیعی را به همراه آب در قابلمه حاوی کله قند بریزید.

طرز تهیه شربت پرتقال

سپس به مدت ۱۵ ساعت قابلمه را در دمای آشپزخانه بگذارید و بعد از مدت زمان ذکر شده شربت پرتقال را به خوبی هم بزنید و اگر قند به طور کامل در محلول آب پرتقال حل شده بود می توانید مایع شربت پرتقال را درون ظرف مناسبی بریزید و شربت را در یخچال به مدت طولانی نگهداری کنید.

حتما بخوانید:  طرز تهیه شربت آلبالو خوش رنگ و خوش طعم + نکات طلایی

طرز تهیه شربت پرتقال

با این مقدار مواد می توانید به اندازه ۵ لیتر شربت غلیظ پرتقال تهیه کنید توجه داشته باشید که برای میل کردن شربت پرتقال باید شربت را به نسبت مناسبی با آب مخلوط کنید تا میزان شیرینی شربت اندازه شود. در این مطلب با روش درست کردن شربت پرتقال در منزل آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این نوع شربت خوشمزه و خوش طعم نهایت لذت را در منزل ببرید. برای مشاهده آموزش تهیه انواع نوشیدنی سرد کلیک کنید.

.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

شربت پرتقال چگونه درست کنیم , طرز تهیه آب پرتقال طبیعی , طرز تهیه شربت پرتقال عکس , روش درست کردن آب پرتقال , طرز تهیه شیره پرتقال , طرز تهیه سنیچ پرتقال , شربت پرتقال خانگی , آموزش شربت پرتقال , پرتقال خوشمزه , رانی پرتقال

تبلیغات