آکاایران: شربت گل اقاقیا Acacia

شربت گل اقاقیا Acacia

آکاایران: شربت گل اقاقیا Acacia

شربت گل اقاقیا Acacia

به گزارش آکاایران: مواد لازم :

حدود هجده خوشه گل اقاقیا بنفش یا سفید

دو عدد سیب درشت برای طعم دادن به شربت

دو پیمانه آب

سه پیمانه شکر

آب نصف لیموترش

پودر وانیل شکری نوک ق چ  یا دانه هل چند عدد

طرز تهیه : ابتدا گلها را از خوشه جدا کنید . گلهها را داخل آب سرد خیس کنید و کمی صبر کنید ا اگر حشره داخلش بود خارج شود وسپس آنرا بشویید و آبکش کنید و بعد روی پارچه تمیزی بریزید تا کاملا خشک شوند .

سیب ها را پوس بگیرید وهسته کنید و قاچ بزنید یا درشت رنده کنید  . اکنون آب و شکر را مخلوط کنید و سیب ها را داخلش بپزید . سپس میتوانید سیب ها را جدا کنید و شهد را روی حرارت قرار دهید و گلها را داخلش ریخه و سپس به غلظت برسانید .

اما میتوانید در عین حال سیب ها را رنده کرده وبا دانه های هل در شهد بپزید و صاف نکنید . گلها را داخل آن بریزید تا بپزند و با سیب مخلوط شوند . برای پخت شکوفه گل اقاقیا حدود ده  تا دوازده دقیقه کافسیت . وانیل شکری و آب لیموترش را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید . بعدا دانه هل را میتوانید خارج کنید .

روش دیگر اینکه میتوانید سیب قرمز استفاده کنید و پس از پختن سیب ها , شهد را به صورت پوره در آورید و گل ها را داخلش بپزید .شهد را کاملا صاف کنید و بصورت کنستانتره ( غلیظ ) در جای خنک نگهداری کنید .

بدون سیب هم میتوان دقیقا مانند دستور مربای گل گاوزبان عمل کرد .به جای دانه هل میتوان در آخر پس از برداشتن از روی حرارت یکی دوقاشق عرق هل داخلش ریخت .

اطلاعات در مورد گل اقاقیا و خواص آن درآکا ایران

https://instagram.com/sofrehkhune/

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات