آموزش 

چای با طعم نعنا و لیمو ترش,دستور تهیه 

چای با طعم نعنا و لیمو ترش,تهیه 

چای با طعم نعنا و لیمو ترش

تهیه چای با طعم نعنا و لیمو ترش

 

مواد لازم چای با طعم نعنا و لیمو ترش :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برگ نعنای تازه

2 پیمانه

100 گرم / 43 کالری

آب

2 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

آب لیموی تازه

2/1 پیمانه

100 گرم / 26 کالری

چای سیاه کیسه ای

5 عدد

100 گرم / 0 کالری

شکر

4/1 پیمانه

100 گرم / 400 کالری

لیموترش برای تزئین

4 عدد

نامشخص

برگ نعناع برای تزئین

مقداری

نامشخص

 

طرز تهیه چای با طعم نعنا و لیمو ترش :

*. به نقل از آکاایران : آب را داخل یک قوری نشکن بریزید سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید.  وقتی آب جوش آمد، آن را از روی حرارت بردارید سپس چای کیسه ای و برگ های نعنا را داخل قوری بریزید. در قوری را بگذارید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا چای به همراه نعنا خوب دم بکشد.

*. در این میان آب لیمو و شکر را داخل یک ظرف کوچک بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا شکر کاملا در آب لیمو حل شود سپس آن را کنار بگذارید.اکنون چای کیسه ای و برگ های نعنا را از داخل قوری درآورید. مخلوط لیمو و شکر را به مواد اضافه کنید.

*. حالا مخلوط را داخل یک ظرف مناسب مانند پارچ بریزید و آن را داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود سپس چای سرد را داخل لیوان هایی که برای سرو کردن آماده کرده اید بریزید و در صورت تمایل داخل لیوان ها مقداری برگ نعنا و تکه های لیمو قرار داده و آنها را سرو کنید.

 

یه جور دیگه :

*. به جای چای سیاه کیسه ای از چای سبز کیسه ای هم می توانید استفاده کنید.

 

خواص نعناع :

*. برای جلوگیری از شپش، موهای خود را با جوشانده نعنا بشویید.کسانی که کلسترول دارند بعد از غذا و عصرها از دمکرده ی چای نعنا به مدت دو هفته در ماه بنوشند.دمکرده نعنا غلظت خون را طبیعی میکند.جهت درمان درد گوش آب نعنا را با عسل مخلوط کرده، پنبه ای را به آن آغشته کرده، در آن بگذارید.

*. برای درد قلب و خفقان، نعنا را با پرسیاوشان جوشانده، صبح و عصر میل شود.هنگام تهیه ترشی برای این که آن ترشی برای اعصاب زیان آور نباشد، داخل آن نعنا بریزید.برای تقویت اعصاب، نان و پنیر و نعنا بسیار موثر است.اگر شیر در پستان جمع شده، نعنا را کوبیده با آرد جو مخلوط کنید، به صورت ضماد روی آن بگذارید.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

تبلیغات