انواع شربت و نوشیدنی

انواع شربت و نوشیدنی


*. گرمای یک چای برای روز های سرد فوق العاده است. برای تهیه این چای یک کیسه چای، یک دانه هل، مقداری فلفل سیاه خرد شده، یک عدد میخک، دو عدد چوب دارچین، مقداری زنجیل تازه پوست کنده، یک فنجان آب گرم، یک فنجان شیر، یک قاشق عسل، مقداری جوز و وانیل نیاز دارید. همه مواد به جز عسل و شیر را در یک ظرف بریزید و بگذارید جوش بیاید. بعد از آن شیر و عسل را اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد که دوباره جوش آمد آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا مواد آن را ته نشین شود و بعد آن را در یک فنجان بریزید و نوش جان کنید.

قهوه کریول بفرما!
 

نوشیدنی گرم و سرد

نوشیدنی گرم برای مهمانی


*. این قهوه در نیواورلئان زیاد مورد مصرف قرار می گیرد. 3 فنجان قهوه، یک پر پوست پرتقال، یک پر پوست لیمو، مقداری میخک، دو عدد چوب دارچین، یک دوم فنجان هویج و یک چهارم فنجان آب نارگیل آماده کنید. میخک، پوست پرتقال و لیمو را در یک ماهی تابه بریزید و دارچین، هویج و آب نارگیل را به آرامی روی ماهی تابه با این مواد حدود پنج دقیقه گرم کنید. حالا دارچین و پوست لیمو را دور بیندازید. زیر شعله را کم کنید و قهوه را به مخلوط اضافه کنید. بعد از آنکه قهوه جوش آمد آن را از روی شعله بردارید و در فنجان بریزید و نوش جان کنید.

چای زنجبیل مخصوص سرما!
 


*. زنجبیل از قدیم الایام مورد مصرف مردم ایران، هند و چین بوده است. چهار فنجان آب، چند تکه چوب زنجبیل همه چیزی است که نیاز دارید. پوست زنجبیل را کنده و آن را به شکل ورقه های بسیار نازک برش دهید. آب را در ظرفی مناسب جوش بیاورید و در اولین لحظات جوش آمدن آب، ورقه های زنجبیل را به آن اضافه کنید. حرارات را کم کنید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. حالا چای را صاف و برای ایجاد طعم بهتر به آن عسل و لیمو ترش اضافه کنید.

بمب اسپرسو با زرده تخم مرغ و شیر
 


*. مخلوط زرده تخم مرغ و شیر یکی از نوشیدنی های کلاسیک فصل سرماست. این اسپرسو فقط پنج دقیقه زمان لازم دارد تا آماده شود. یک سوم فنجان شیر، دوسوم فنجان مخلوط زرده تخم مرغ و شیر، 45 گرم اسپرسو و جوز مواد مورد نیاز شما برای تهیه این نوشیدنی فوق العاده است. شیر و مخلوط زرده تخم مرغ را در یک ظرف بریزید و حرارت دهید. بعد از آن اسپرسو را اضافه کنید. حالا برای ریختن این نوشیدنی بهتر است با یک قاشق کف آن را نگه دارید تا مخلوط در لیوان بریزد و بعد کف را روی آن بریزید. اگر دل تان خواست کمی جوز روی این کف بریزید.

هات چاکلت مکزیکی را از دست ندهید
 

نوشیدنی گرم خوشمزه

نوشیدنی گرم و سرد


*. تصور کنید بیرون باران می بارد و هوای خانه هم خنک است. یکی از پیشنهادهای ما برای این هوا نوشیدن هات چاکلت مکزیکی است. 3 فنجان شیر، 2 قاشق غذاخوری پودرکاکائو، 2 قاشق غذاخوری شربت افرا یا عسل، یک چهارم قاشق چای خوری وانیل و کمی دارچین همه چیزی است که شما نیاز دارید. شیر را در یک ظرف بریزید و بگذارید جوش بیاید. این کار باعث می شود کاکائو زودتر در شیر ذوب شود. حالا پودرکاکائو، شربت افرا و دارچین را اضافه و حرارت را خاموش کنید. با یک چنگال خوب هم بزنید. بعد از پنج دقیقه این نوشیدنی آماده است.

ذرت شیرین و شیر، یک نوشیدنی عالی!
 

نوشیدنی گرم زمستانی

انواع شربت و نوشیدنی


*. این نوشیدنی شیرین در آمریکای مرکزی طرفداران زیادی دارد. پنج عدد ذرت زرد، سه فنجان شیر، یک فنجان شکر و دو تا سه عدد دارچین را که حاضر کردید با یک چاقو دانه ذرت را از آن جدا کنید و در یک مخلوط کن با یک دوم فنجان شیر دو تا سه دقیقه هم بزنید تا صاف شود. حالا پوره ذرت را به یک ظرف منتقل و باقی مانده شیر و یک دوم فنجان شکر و دارچین را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از آنکه مواد را در حرارت بالا خوب هم زدید حرارت را کم کنید اما هم زدن را ادامه دهید تا مخلوط کمی غلیظ شود. بعد از 15 دقیقه نوشیدنی شما آماده است. این مقدار مواد لازم برای چهار فنجان نوشیدنی کفایت می کند.نوشیدنی گرم را با داغ عوض نکنید!

*. حالا که می خواهید یک نوشیدنی گرم در این روزهای سرد بخورید حواس تان باشد داغ آن را ننوشید چون می تواند به مخاط مری آسیب برساند

 

خواص هل :

*. هل اشتها را تحریک می کند و عمل هضم غذا را بهبود می بخشد. نوشیدن دم کرده ی داغ آن موجب تسکین کولیت، سوءهاضمه، باد نفخ، حالت تهوع و بی حالی شده و مانع ترشح زیاد اسید معده می شود. یکی از خواص ویژه و بسیار ارزشمند هل، جلوگیری از تشکیل خلط در گلو است. از این رو می توان آن را به محصولات لبنی و پودینگ ها افزود تا اثر شیر را که موجب تشکیل خلط در گلو می شود خنثی کرده و به هضم آن نیز کمک کند.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

نوشیدنی های لب دوز و لب سوز!
4 (68%) 38 رای