روش تهیه 

شربت هندوانه,شربت هندوانه خوشمزه,

شربت هندوانه

درست کردن شربت هندوانه

 

دستورالعمل زیر برای 9 نفر گفته شده است.

زمان لازم : 15 دقیقه

 

مواد لازم شربت هندوانه :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هندوانه ی خرد شده

که بی دانه باشد 3 کاسه

100 گرم / 23 کالری

شکر

سه چهارم پیمانه

100 گرم / 400 کالری

نعنای خشک و معطر

یک دوم پیمانه

100 گرم / 279 کالری

آب انگور سفید

2 فنجان

100 گرم / کالری

عصاره ی لیمو ترش

1 قاشق چایخوری

نامشخص

 

طرز تهیه شربت هندوانه :

*. به نقل از آکاایران : هندوانه های خرد شده را در مخلوط کن ریخته تا صاف شود.سپس آن را از صافی رد می کنیم تا پوره هندوانه کاملا صاف شود و آب میوه ی آن آماده شود.

*. در یک ظرف بزرگ ، ترکیب شکر و نعناع را میریزیم.با استفاده از  پشت یک قاشق چوبی ، به آرامی نعناع را فشار می دهیم تا کاملا پودر شود.

*. آب انگور، عصاره ی لیمو ترش و پوره هندوانه را به آن اضافه می کنیم، آن را هم میزنیم تا شکر کاملا در آن حل شود.

*. در آخر این آب میوه را در یک پارچ شیشه ای زیبا ریخته و یخ های ریز ریز در آن میریزیم تا کاملا خنک شود و از خوردن آن لذت می بریم.

 

خواص هندوانه :

*. منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش ترین میوه ها دسته بندی می شود.

*. هندوانه خاصیت خنک کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می شود، مصرف می کند.

*. آنتی اکسیدان ها به کاهش شدت آسم کمک می کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می دهد.هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری های مختلفی محافظت می کنند.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات