اسموتی,اسموتی چیست,اسموتی موز

اسموتی کیوی

 

*. میوه های خوشمزه این فصل را تبدیل به خوشمزه ترین و خنک ترین نوشیدنی عصرانه کنید.این 5 نوشیدنی بسیار کم کالری است و کالری هر کدام از آنها کمتر از 500 است.  نوشیدن این اسموتی ها، راهی به سوی لاغری و تناسب اندام است.

 

مخلوط کنید

*. مطالعات نشان می دهد افرادی که اسموتی خود را به مدت 5 دقیقه در مخلوط کن قرار می دهند، 12 درصد کمتر از افراد دیگری که اسموتی خود را مدت کمتری در مخلوط کن، مخلوط می کنند غذا می خورند.

 

اسموتی گیلاس :

*. سه چهارم فنجان گیلاس فریزری شده را با یک عدد کیوی پوست کنده که به چهار قسمت شده است و یک چهارم فنجان آب پرتقال، یک دوم فنجان آب نارگیل و سه قالب یخ را در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید.

*. این اسموتی حاوی 159 کالری، 38 گرم کربوهیدرات، 129 میلی گرم سدیم، 5 گرم فیبر، 3 گرم پروتئین است و میزان نمک و چربی آن کمتر از یک گرم است.

*. فوت اسموتی: برای اینکه 15 تا 25 گرم پروتئین به این اسموتی اضافه کنید، می توانید 2 قاشق غذاخوری پودر پروتئین وانیل به مخلوط خود بیفزاید.

 

اسموتی,اسموتی چیست,اسموتی موز

اسموتی گیلاس

 

اسموتی بادام :

*. یک عدد موز کوچک را برش دهید و سه چهارم کلم بخارپز شده را به همراه سه چهارم فنجان شیر بادام و سه چهارم قاشق غذاخوری کره بادام و یک هشتم قاشق چای خوری دارچین و زنجفیل را در مخلوط کن بریزید و بگذارید خوب مخلوط شوند.

*. این اسموتی حاوی 233 کالری، 8 گرم چربی، 37 گرم کربو هیدارت، 6 گرم فیبر، 6 گرم پروتئین و 134 میلی گرم سدیم است. میزان نمک آن کمتر از یک گرم است.

*. فوت اسموتی: برای اینکه میزان آنتی اکسیدان های این نوشیدنی بیشتر شود، می توانید یک دوم فنجان قهوه خنک به آن اضافه کنید.

 

اسموتی سیب و هلو :

*. یک چهارم فنجان آب سیب و یک عدد هلو را که پوست آن کنده شده و به مربع های کوچک تقسیم شده به همراه یک چهارم یک عدد خیار متوسط را که پوست آن گرفته شده و به مربع های کوچک تقسیم شده و دانه های آن از آن جدا شده است، با یک سوم فنجان آب و سه چهارم قاشق چایخوری آبلیموی تازه و سه چهارم قاشق چایخوری نکتار هلو یا سیب و 6 قالب یخ در مخلوط کن بریزید و خوب آنها را مخلوط کنید.

*. این اسموتی حاوی 107 کالری، 27 گرم کربوهیدارت، 3 میلی گرم سدیم، 3 گرم فیبر و 2 گرم پروتئین است. میزان نمک و چربی آن کمتر از یک گرم است.

*. فوت اسموتی: برای اینکه این اسموتی طعم دلپذیرتری داشته باشد، می توانید 31 گرم عرق نیشکر به آن اضافه کنید.

 

اسموتی استوایی :

*. سه چهارم فنجان آناناس خردشده را به همراه یک دوم فنجان انبه خرد شده و سه چهارم فنجان شیرسویای وانیل و سه قاشق غذاخوری پنیرکم چربی را در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید. به عنوان چاشنی می توانید یک چهارم قاشق چایخوری پودر نارگیل را به اسموتی خود اضافه کنید.

*. این اسموتی حاوی 221 کالری، 2 گرم چربی، 38 گرم کربوهیدارت، 244 میلی گرم سدیم، 4 گرم فیبر و 11 گرم پروتئین است. نمک آن تنها یک گرم است.

*. فوت اسموتی: برای اینکه اسموتی شما2 گرم اضافه تر فیبر داشته باشد، یک قاشق غذاخوری بذر کتان به آن اضافه کنید.

 

اسموتی آووکادو :

*. یک چهارم یک عدد آواکادو را پوست بکنید و هسته آن را جدا کرده و به مربع های کوچک تقسیم کنید. دو قاشق غذاخوری سیب زمینی خرد شده و یک عدد موز خنک را که به قطعات کوچک تقسیم شده به همراه سه چهارم فنجان کم چربی و یک دوم قاشق چای خوری عسل در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید.

*. این اسموتی حاوی 291 کالری، 8 گرم چربی، 50 گرم کربوهیدارت، 135 میلی گرم سدیم، 7 گرم فیبر و 9 گرم پروتئین است. میزان نمک آن یک گرم است.

*. فوت اسموتی: برای اینکه میزان انرژی و کربوهیدارت این اسموتی کمی بیشتر شود، می توانید یک چهارم فنجان جای پخته یا خام را به آن اضافه کنید.

 

خواص آووکادو  :

*. آووکادو تقریبا یک ماده غذایی کامل است. آووکادو چربی و کالری بالایی دارد، لذا افرادی که نمی خواهند وزنشان زیاد شود، باید به میزان متعادل از آن استفاده کنند.

*. بیشتر چربی آووکادو از نوع چربی‏های غیراشباع با یک باند دوگانه است (همانطور که در قسمت بالا آمده است) که مقدار کلسترول خون را افزایش نمی‏دهند.

*. آووکادو کاملا قابل هضم و دارای سوخت و ساز آهسته است که برای بازسازی مواد مغذی و بارگیری در افراد ورزشکار مناسب می باشد.

*. وقتی آووکادو با میوه‏های دیگر مصرف شود، یک غذای مغذی را برای کودکان فراهم می‏سازد.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

تبلیغات