دستور تهیه 

گلاسه توت  فرنگی و لیمو

گلاسه توت فرنگی و لیمو خوشمزه

 

مواد لازم گلاسه توت فرنگی و لیمو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
توت فرنگی خرد شده 4 فنجان 100 گرم / 35 کالری
شکر 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 400 کالری
آبلیمو 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 5 کالری
سودا به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری

 

روش تهیه گلاسه توت فرنگی و لیمو :

*. به نقل از آکاایران : توت فرنگی، شکر و آبلیمو را در یک ظرف ریخته و  اجازه دهید این مواد به مدت 10 دقیقه آهسته بجوشند.حرارت را خاموش کرده و مواد را کنار بگذارید تا سرد شوند.یک لیوان بلند انتخاب کنید و مواد سرد شده را درون آن بریزید.

*. توت فرنگی ها را به صورت لایه ای درون یک لیوان بلند قرار دهید.در انتها  سودا را به شکل فرم داری روی مواد بریزید و نوش جان کنید.نکته: این گلاسه سرشار از ویتامین است و در فصل گرم تابستان حسابی می چسبد. اگر دلتان گلاسه با بستنی می خواهد می توانید یک قاشق بستنی نیز به آن اضافه کنید.

*. جوشانده برگ های توت فرنگی با شیرین بیان آسم را تخفیف و تسکین می دهد و ریشه آن به مقدار بیست گرم در یک لیتر آب برای اسهال کودکان مفید است.خوردن این میوه، ترشی خون را از بین می برد و محیط بدن را قلیایی می کند.

*. توت فرنگی مقوی قلب بوده، التهاب صفرا را خاموش می کند و بهترین صفرابر است. برای مرض قند، خارش بدن وتنگی نفس و سرفه های خشک مفید بوده و بواسیر را درمان می کند و شباهت زیادی به تمشک دارد.

 

خواص توت فرنگی :

*. بیماری قلبی و توت فرنگی - مصرف منظم آنتوسیانین نوعی فلانوئید که در خانواده توت ها موجود است، خطر حمله قلبی را تا 32 درصد در زنان جوان و میانسال کاهش میدهد. همچنین کوئرستین، نوعی دیگری فلانوئید که در توت فرنگی موجود است، یک ضدالتهاب طبیعی بوده و تصلب شریان را کاهش داده و در تحقیقاتی که برروی حیوان ها انجام شد، آسیب ناشی از کلسترول بد خون (LDL) را کاهش داد.

*. همچنین ممکن است کوئرستین خواص ضدسرطانی نیز داشته باشد، با اینحال تحقیق بیشتری در اینباره لازم می باشد. نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه تحقیقات نشان داده است که توت فرنگی باعث کاهش نوعی آمینواسید که به لایه داخلی رگ ها آسیب می رساند، می شود.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

گلاسه توت فرنگی و لیمو
4 (68%) 38 رای