آموزش 

نوشیدنی میوه  های بهاری,دستور تهیه 

نوشیدنی میوه  های بهاری,تهیه 

نوشیدنی میوه  های بهاری

روش تهیه نوشیدنی میوه های بهاری

 

مواد لازم میوه های بهاری برای 4 لیوان :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هندوانه

حدود 400 گرم

100 گرم / 23 کالری

کمپوت آناناس

یک لیوان

100 گرم / کالری

آب کمپوت آناناس

نصف لیوان

100 گرم / 41 کالری

کنجد

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 580 کالری

لیموترش تازه

2 عدد

100 گرم / 42 کالری

سیب سبز

2 عدد

100 گرم / 45 کالری

یخ خرد شده

یک فنجان

100 گرم / 0 کالری

شکر

نصف فنجان

100 گرم / 400 کالری

 

روش تهیه میوه های بهاری :

*. به نقل از آکاایران : ابتدا هسته های هندوانه را جدا کرده، آب لیموترش تازه را می گیریم سپس سیب را به چندقسمت مساوی تقسیم کرده، ضایعات وسط آن را خارج می کنیم اما احتیاجی نیست آن را پوست بگیریم. تمام مواد را داخل میکسر ریخته و اجازه می دهیم.

*.  یکدست شوند، بهتر است کنجد را هم همان ابتدا اضافه کنیم تا کمی داخل میکسر خرد شده و عطر آن با مواد مخلوط شود.  نوشیدنی را داخل لیوان های مختلف تقسیم کرده و کناره آن را با لیموترش، میوه های مختلف و برگ آناناس تزئین می کنیم.

 

خواص سیب :

تقویت دستگاه گوارش

*. افرادی که از مشکلات دستگاه گوارشی رنج می برند با خوردن سیب می توانند عملکرد این دستگاه را در حد نرمال نگه دارند. مهمترین دلیل در تنظیم و تقویت دستگاه گوارش این است که سیب سرشار از فیبر است و این بدان معناست که حرکات روده ای را منظم می کند و دیر هضمی و یبوست را از بین می برد. با تنظیم دستگاه گوارشی از دل دردهای مزمن و شدید که به این دستگاه مرتبط است نیز کاسته می شود.

 

افزایش انرژی

*. قندی که در سیب وجود دارد طبیعی است و فواید زیادی دارد که به هیچ عنوان قابل مقایسه با شیرینی ها و قندهای مصنوعی نیست. قند موجود در سیب باعث افزایش انرژی می شود به همین دلیل است که خوردن این میوه صبح زود و قبل از صبحانه توصیه شده و تا آخر شب بدن را سرحال نگه می دارد و انرژی مورد نیاز را تامین می کند.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

 

تبلیغات