نحوه دم کردن چای سبز - انواع نوشیدنی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نحوه دم کردن چای سبز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع نوشیدنی از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

چای سبز,چای سبز در بارداری,چای سبز تیما

نحوه دم کردن چای سبز

 

مواد لازم چای سبز :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

چای سبز

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 300 کالری

شکر

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

هل خرد شده

8 قطعه

100 گرم / 310 کالری

آب جوش

2 لیوان

100 گرم / 0 کالری

نعناع سبز

کمی

100 گرم / 43 کالری

 

روش نگهداری و دم کردن چای سبز :

*. به نقل از آکاایران : برای تازه و معطر ماندن چای سبز بهتر است آن را در ظرفی تیره بریزید و در محلی تاریک و به دور از نور و رطوبت نگهداری کنید.برای هر نفر 1 قاشق مرباخوری چای سبز را در قوری ریخته.

*. به ازای هر یک قاشق، 1 لیوان آب داغ با دمای 80 تا 85 درجه به آن اضافه کرده و درب قوری را به مدت 7 تا 8 دقیقه بگذارید. سپس آن را بنوشید.چای سبز مانند چای سیاه نیازی به دم کردن روی حرارت ندارد.

 

خواص چای سبز :

کاهش تری گلیسیرید

*. کاتچین موجود در چای سبز، فعالیت آنزیم لیپاز را (آنزیم مسئول هضم چربی ها) در لوزالمعده مهار می کند، در نتیجه، شکستن چربی با سرعت بسیار کمی صورت می گیرد و چربی خون با سرعت کمی بالا می رود.

*. با توجه به این که افزایش تری گلیسیرید خون بعد از مصرف هر وعده غذایی یک عامل خطر در بروز بیماری قلبی است ، مصرف چای سبز در بین وعده های غذایی روشی مناسب جهت کاهش تری گلیسیرید خون است.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نحوه دم کردن چای سبز شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات