سایت آشپزیبخش انواع شربت و نوشیدنی، آموزش درست کردن نوشیدنی، نوشیدنی گرم، نوشیدنی سرد

 

 

تهیه دوغ گازدار خانگی,تهیه دوغ گازدار,تهیه دوغ گازدار

طرز تهیه دوغ گازدار

 

طرز تهیه دوغ گازدار :

*. به نقل از آکاایران : اول از همه باید ماست مناسبی انتخاب کنید. یعنی ماستی که یک دست و ترش باشد ( اگر ترش نیست ماست را در ظرف سر بسته و به مدت ۳ روز در یخچال نگهداری میکنیم ).

*. سپس ماست را آنقدر هم میزنیم تا کاملا براق شود.آنگاه دو برابر ماست موجود آب به آن اضافه میکنیم و میزان نمک هم به دلخواه خواهد بود.حال برای گازدار شدن دوغ کافیست دو حبه قند به آن اضافه کنیم.

*. سپس دوغ را به مدت ۱۰ دقیقه در ظرف سربسته ای ( کاملا بسته و محکم ) خوب هم میزنیم و بعد ظرف حاوی دوغ را در هوای آزاد به مدت یک هفته نگهداری میکنیم.

*. اکنون دوغ ما به همراه چند تکه یخ آماده میل کردن است.هرگز بیش از حد از قند برای گازدار کردن دوغ استفاده نکنید.

 

خواص ماست :

*. باکتریهای ماست بسیاری از ویتامینهای گروه B را می سازد و به خون می فرستد اسید لاکتیکی که از ماست حاصل می شود روده ها را از میکروبها و عمل زیان بخش آنها پاک می کند.مبتلایان به خارش، سوزش، جوش و ناراحتی های پوستی می توانند برای سلامتی خود از ماست استفاده کنند و ماست از پنی سیلین هم قویتر است.از خوردن پرتقال و ماست با هم پرهیز نمایید چرا که باعث بروز اگزما می شود. بهتر است بدانیم ماست ترش به مراتب بهتر از ماست شیرین است در موارد اسهال معمولا از ماست ترش استفاده کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز درست کردن دوغ ساز در خانه , چگونه دوغ گازدار درست کنیم , جلوگیری از گازدار شدن دوغ , طریقه دوغ درست کردن شیر , تهیه دوغ گازدار خانگی , گاز دار کردن در خانه , طرز تهیه دوغ گازدار , درست کردن دوغ فوری , تعبیر دوغ گازدار , طرز تهیه دوغ , دوغ گاز دار

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات