در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شربت به لیمو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع نوشیدنی از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

دستور تهیه 

شربت به لیمو,تهیه 

شربت به لیمو,روش تهیه 

شربت به لیمو

دستور تهیه شربت به لیمو

 

مواد لازم شربت به لیمو :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

به

دو کیلو

100 گرم / 26 کالری

شکر

دو کیلو

100 گرم / 400 کالری

آبلیمو

نصف استکان

یک قاشق / 5 کالری

آب

4لیوان

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه شربت به لیمو :

*. به نقل از آکاایران : به را تمیز می کنیم و می شوییم و رنده می کنیم و یا اینکه آن را چهار قاچ می کنیم و مغز آنرا می گیریم و از چرخ رد می کنیم و در صافی می ریزیم و آب به را می گیریم.

*. شکر را با 4 لیوان آب دو سه جوش می دهیم،بعد شربت را از صافی رد نموده و با آب به مخلوط می کنیم و روی آتش می گذاریم تا چند جوش بزند و شربت قوام بیاید،بعد آبلیمو می ریزیم و بعد از یکی دو جوش شربت را از روی آتش بر میداریم.

 

خواص به :

*.  به برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله عفونت های روده ای و ورم حاد روده، اسهال مخصوصا از نوع خونی، سوزش مجاری ادرار، تنگی نفس، سردردهای مزمن و التهاب های مختلف مفید است.می گویند با خوردن به، عرق بدن خوشبو می شود.

*. خانم های باردار برای جلوگیری از سقط جنین به مصرف می کنند.علاوه بر گوشت به، دانه آن نیز اثر شفابخشی برای التهاب های دستگاه گوارش و مخاط ها، سرفه های خشک، سینه درد، تب و گرفتگی صدا دارد ولی مراقب باشید از جویدن و بلعیدن به دانه بپرهیزید زیرا به دانه، حاوی یک ماده سمی است که برای بدن مضر است.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شربت به لیمو شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات