طرز تهیه شکلات صبحانه - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه شکلات صبحانه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن شکلات صبحانه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

شکلات صبحانه,شکلات صبحانه نوتلا,شکلات صبحانه طرز تهیه

شکلات صبحانه ساده

 

مواد لازم شکلات صبحانه :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پودرکاکائو

اشق سوپخوری

نامشخص

زرده تخم مرغ

2عدد

100 گرم / 339 کالری

شیر

اشق سوپخوری

100 گرم / 110 کالری

شکلات تخته ای

50 گرم

100 گرم / 500 کالری

کره

3/1 فنجان

100 گرم / 737 کالری

پودرقند

2/1 فنجان

100 گرم / 400 کالری

خامه فرم گرفته

3/1 فنجان

100 گرم / 250 کالری

فندق خرد شده

مقداری

100 گرم / 650 کالری

 

طرز تهیه شکلات صبحانه :

*. آکاایران : پودرقند و پودرکاکائو را در ظرفی بریزید و کره نرم را به آن اضافه کنید و با میکسر مخلوط کنید تا سفت شود شکلات را در بخار کتری قرار دهید تا ذوب شود و آن را به مایه بالا اضافه کنید.

*. زرده های تخم مرغ را جداگانه بهم بزنید تا سفید و کشدار شود حال تمام مواد را همراه با خامه و فندق با هم مخلوط کرده ظرف را مدت یکساعت در یخچال بگذارید.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

*. بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.12.5 درصد وزن تخم مرغ را پروتئین تشکیل می دهد و هم در زرده و هم در سفیده وجود دارد. ولی بیشتر در سفیده تخم مرغ و به نام آلبومین وجود دارد.

 

اختصاصی آکاایران

 

اخبار اکاایران

تبلیغات