.


طرز تهیه شکلات صبحانه

1395/01/03

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن شکلات صبحانه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

شکلات صبحانه,شکلات صبحانه نوتلا,شکلات صبحانه طرز تهیه

شکلات صبحانه,شکلات صبحانه نوتلا,شکلات صبحانه طرز تهیه,شکلات صبحانه,شکلات صبحانه فرمند,شکلات صبحانه خانگی,شکلات صبحانه خانگی,شکلات صبحانه ساده

شکلات صبحانه ساده

 

مواد لازم شکلات صبحانه :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پودرکاکائو

2قاشق سوپخوری

نامشخص

زرده تخم مرغ

2عدد

100 گرم / 339 کالری

شیر

2قاشق سوپخوری

100 گرم / 110 کالری

شکلات تخته ای

50 گرم

100 گرم / 500 کالری

کره

3/1 فنجان

100 گرم / 737 کالری

پودرقند

2/1 فنجان

100 گرم / 400 کالری

خامه فرم گرفته

3/1 فنجان

100 گرم / 250 کالری

فندق خرد شده

مقداری

100 گرم / 650 کالری

 

طرز تهیه شکلات صبحانه :

*. آکاایران : پودرقند و پودرکاکائو را در ظرفی بریزید و کره نرم را به آن اضافه کنید و با میکسر مخلوط کنید تا سفت شود شکلات را در بخار کتری قرار دهید تا ذوب شود و آن را به مایه بالا اضافه کنید.

*. زرده های تخم مرغ را جداگانه بهم بزنید تا سفید و کشدار شود حال تمام مواد را همراه با خامه و فندق با هم مخلوط کرده ظرف را مدت یکساعت در یخچال بگذارید.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ انواع شربت و نوشیدنی - بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

*. بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.12.5 درصد وزن تخم مرغ را پروتئین تشکیل می دهد و هم در زرده و هم در سفیده وجود دارد. ولی بیشتر در سفیده تخم مرغ و به نام آلبومین وجود دارد.

 

اختصاصی آکاایران

 نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط