آش دوغ

آش دوغ، طرز تهیه آش دوغ - انواع آش و حلیم

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آش دوغ، طرز تهیه آش دوغ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک آش دوغ را کلیک نمایید و یا در دسته انواع آش و حلیم از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

طرز تهیه آش دوغ شمالی

 

مواد لازم آش دوغ :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سبزی آش خرد کرده

یک کاسه ماست خوری

نامشخص

گوشت چرخ کرده

یک کاسه ماست خوری

100 گرم / 240 کالری

آرد برنج

چهار قاشق غذاخوری

100 گرم / 366 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

برنج

نصف لیوان

100 گرم / 360 کالری

دوغ

یک و نیم لیتر

100 گرم / 15 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

نخود

نصف لیوان

100 گرم / 360 کالری

 

طرز تهیه آش دوغ :

*. به نقل از آکاایران : نصف لیوان نخود را با مقداری آب (بدون نمک) 5 الی 6 ساعت می پزیم تا حدود 2 الی 3 لیوان آب اضافه بماند. سپس نصف لیوان برنج را اضافه کرده تا یک الی دو ساعت دیگر بپزد و لعاب بیاندازد.بعد گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده.

*. کمی نمک و فلفل ورز داده و با آن توپ های قلقلی درست می کنیم و به آش اضافه می کنیم.چهار قاشق آرد برنج را در یک ظرف ریخته، دوغ را کم کم به آن اضافه کرده، هم می زنیم. سپس آن را به آش غلیظ اضافه می کنیم و بعد یک کاسه سبزی آش خرد شده را اضافه کرده.

*. مرتب هم می زنیم تا آرد برنج پخته شده، لعاب بیاندازد. آش دوغ آماده پذیرایی می باشد.مقدار کالری موجود در کل آش دوغ حدودا 1900کیلو کالری می باشد. مقدار کالری موجود در یک کاسه ماست خوری آش 160کیلو کالری می باشد.

 

خواص برنج :

*. کته برنج برای افراد اسهال و اسهال خونی غذای مناسبی است. کمپرس با آرد برنج تب را کاهش می‎دهد. کته برنج تولید اسپرم را افزایش می‎دهد. یکی از غذاهای خیلی خوب و مقوی شیربرنج است مخصوصاً اگر با عسل خورده شود و باعث تولید اسپرم می‎شود. خوردن برنج باعث بازشدن رنگ چهره می‎شود. برنج برای درمان فشارخون مفید است. اگر می‎خواهید لاغر شوید سه روز فقط کته برنج بخورید هیچ چیز دیگری نخورید.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله آش دوغ، طرز تهیه آش دوغ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آش دوغ، طرز تهیه آش دوغ گردآوری توسط بخش آش، انواع آش، حلیم، انواع حلیم، آموزش پخت آش سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات