آش مخصوص شب یلدا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آش مخصوص شب یلدا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع آش و حلیم از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20155182133520a.jpgمواد لازم آش مخصوص برای شب یلدا 5 نفر :اسفناج و شوید

نیم کیلو

نامشخص

عدس و لپه

یک کاسه ماست خوری

نامشخص

چغندر قند سفید

یک عدد متوسط

100 گرم / 45 کالری

آرد گندم

یک کاسه ماست خوری

100 گرم / 360 کالری

سرکه

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

پیاز سرخ شده

دو عدد متوسط

100 گرم / 164 کالری

نعناع داغ

کمی

100 گرم / 279 کالری

نمک و فلفل و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

قرقوروت

به میزان دلخواه

نامشخصروش تهیه آش مخصوص برای شب یلدا :


*. ابتدا به اندازه ی یک پارچ آب در قابلمه ی مورد نظرتان بریزید و بگذارید به جوش بیاید سپس نمک ،فلفل و زرد چوبه را داخل آن بریزید .به آب های در حال جوش سبزی های درشت خورد شده را به همراه عدس ها و چغندر اضافه کنید ،پس از پختن عدسها که حدودا پانزده تا بیست دقیقه طول می کشد لپه ها را که از قبل خیس کرده و پخته اید به آن اضافه کنید.


*. آرد گندم را با کمی آب سرد و نمک حل کرده تا به صورت مایع غلیظی در آید و به مواد به آرامی و با هم زدن بیافزایید تا ربع ساعت بجوشد و بوی خامی آرد حس نشود سپس دو قاشق سرکه را به همراه یک قاشق نعناع و پیاز داغ به مواد اضافه کنید که در صورت تمایل می توانید سرکه را بیشتر بریزید .آش شما آماده است که پس از کشیدن با بقیه ی نعناع و پیاز داغها تزیین کرده و می توانید بسته به مزاج با شکر یا قرقوروت میل نمایید.

 


خواص چغندر :


*. دانشمندان کشف کرده اند که نوشیدن روزانه دو لیوان آب چغندر فشار خون را دز میزان عمده ای کاهش می دهد. اخیرا ثابت شده که ماده ی مفیدی که باعث چنین خاصیت متحیر کننده ای در چغندر است نوع خاصی از نیترت است که در برخی از گیا هان خوراکی با برگهای سبز رنگ نیز وجود دارد. این نخستین پژوهشی است که تاثیر خاص آب چغندر را در کاهش فشار خون ثابت کرده است.

 


اختصاصی آکاایران
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله آش مخصوص شب یلدا شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آش مخصوص شب یلدا گردآوری توسط بخش آش، انواع آش، حلیم، انواع حلیم، آموزش پخت آش سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات