آکاایران: رولت کالباس در یک نگاه

آماده سازی :
60 دقیقه
طبخ :
0 دقیقه
موردمصرف : پیش غذا
مناسب برای : مهمانی رسمی
میزان کالری : مشخص نشده
سختی : متوسط
محلی :
مناسب فصل : همه فصول

مواد لازم جهت تهیه رولت کالباس برای 0 نفر

مواد لازم مقدار واحد توضیحات

طرز تهیه : رولت کالباس

مواد لازم برای داخل کرپ رولت کالباس:

سیب زمینی آبپز و رنده شده 2 عدد متوسط یا 1عدد بزرگ
خیار شور نگینی خرد شده 5تا 6 عدد
جعفری ریز شده 3 ق غ
کالباس ورقه ای یا ژامبون 8 ورق
سس مایونز به میزان لازم

به گزارش آکاایران:
همه مواد کرپ را با هم در مخلوط کن ریخته و 3 ثانیه مخلوط میکنیم تا یکدست شود و یا با همزن دستی هم میزنیم و اگر آرد گلوله شد از صافی ریزی رد میکنیم .

ماهی تابه مستطیلی را با دستمال کمی چرب میکنیم احتیاج به روغن زیادی نداردمایه کرپ را درماهی تابه ریخته و در همه جای تابه پخش میکنیم و اجازه میدهیم بپزد سپس بر میگردانیم و طرف دیگر را هم میپزیم .

اگر تابه شما بزرگ باشد 1 نان کرپ خواهید داشت ولی اگر مستطیل تابه کوچک باشد میتوانید با همین مواد 2 عدد نان کرپ تهیه کنید (اگر تابه هپی کال در دسترس دارید میتوانید از آن استفاده کنید و 2 عدد کرپ تهیه کنید)کرپهای آماده را روی دستمالهای پارچه ای تمیزی انداخته و با دستمال رول میکنیم وکنار می گذاریم تا کاملا خنک شوند.


برای تهیه مواد داخلی کرپ رولت کالباس:

سیب زمینی را در کاسه ای ریخته و با خیار شور جعفری نمک و فلفل و مایونز مخلوط میکنیم. کرپهای خنک را باز میکنیم روی آنها را یک لایه سس میمالیم ورقهای ژامبون را روی کرپها می گذاریم و روی ژامبونها را با سالاد میپوشانیم انتهای کرپ را خالی میگذاریم تا موقع پیچیدن مواد از رولت بیرون نریزند کرپها را رول میکنیم و در یخچال قرار می دهیم تا خنک شوند و فرم بگیرند .

بعد از استراحت در یخچال رولت های کالباس را برش میدهیم و با هویج وگوجه قالب زده یا با جعفری تزیین میکنیم.

.

منبع : bamacook.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات