آکاایران: ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
۱ پیمانه
آرد گندم
۱/۴ قاشق چای خوری
پودر خمیر
۱/۲ پیمانه
شکر
۳/۴ پیمانه
شیر
۱ عدد بزرگ
تخم مرغ
۷ قاشق سوپ خوری
کره آب شده
۶ عدد
موز
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
روتی با موز -آکا

آکاایران: روتی با موز

روتی با موز ، از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

به گزارش آکاایران: روتی یک دسر شیرین تایلندی است که در بانگوک با موز های محلی اندازه ی کوچک درست می شود و چیزی بین پنکیک و نان است.از امتحانش پشیمان نمی شوید!

نکاتی در رابطه با تهیه ی روتی با موز :

۱- برای تهیه ی این دستور از موز های رسیده استفاده کنید و آنهارا به صورت قطعات نازک ببرید.
۲- به ۱ قاشق سوپ خوری اضافه شکر نیاز خواهید داشت
۳- به مقدار اضافه ای از کره برای چرب کردن تابه نیاز خواهید داشت.

  1. آرد , پودر خمیر و 3 قاشق سوپخوری شکر را مخلوط کنید و ترکیب حاصل را با شیر , تخم مرغ , یک قاشق سوپخوری کره آب شده و 3/4 پیمانه آب مخلوط کنید تا نرم شود.روی ترکیب را بپوشانید و بگذارید یک ساعت بماند.
  2. یک تابه نچسب 30 سانتی متری را روی شعله زیاد رو به متوسط گرم کنید.کف آن را با کره چرب کنید.1/3 پیمانه خمیر را روی آن بریزید و تابه را بچرخانید تا کف آن را بپوشاند.آن را بپزید ,سپس برگردانید تا طلایی شود.(2 دقیقه برای هر طرف) با باقی مانده ی خمیر نیز این کار را تکرار کنید.
  3. 3 قاشق سوپ خوری کره را روی ی یک تابه بزرگ روی شعله ی زیاد رو به متوسط آب کنید.3 قاشق سوپخوری شکر روی آن بپاشید.نصف موز هارا در یک لایه توی تابه بچینید .آن ها را بپزید سپس برگردانید تا طلایی شود. (حدود 8 دقیقه) مقدار اندکی نمک به آن اضافه کنید و این کار را با هر 3 قاشق سوپخوری کره ,شکر ,موز و نمک تکرار کنید.
  4. یک پیمانه از مخلوط موز را در وسط هر پنکیک قرار دهید.یک لبه را روی موز ها برگردانید , سپس لبه مجاور و لبه باقی مانده را نیز برگردانید و آن را به بشقاب منتقل کنید طوری که شکاف آن رو به پایین باشد.سپس شیر را روی آن بریزید و سرو کنید.
.

منبع :

تبلیغات