در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه دسر رولت بادامی با خامه و تمشک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع دسر از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

طرز تهیه

دسر

رولت بادامی با خامه و تمشک
دسر

آکاایران: طرز تهیه

دسر

رولت بادامی با خامه و تمشک

آکاایران: رولت بادامی با خامه و تمشک  شیرینی های رولت یکی از انواع شیرینی تر هایی است که طرفداران زیادی دارد. اغلب رولت را به صورت ساده با خامه سفید دیده ایم، اما در این مطلب رولت با طعم تمشک را به شما آموزش داده ایم. مواد لازم:   

تخم مرغ

5 عدد   شکر 5 قاشق سوپخوری   […]

دسر

رولت بادامی با خامه و تمشک

 شیرینی های رولت یکی از انواع شیرینی تر هایی است که طرفداران زیادی دارد. اغلب رولت را به صورت ساده با خامه سفید دیده ایم، اما در این مطلب رولت با طعم تمشک را به شما آموزش داده ایم.

مواد لازم:

  

تخم مرغ

5 عدد
   شکر 5 قاشق سوپخوری
به گزارش آکاایران:    روغن مایع 4 قاشق سوپخوری
   آب جوش 5 قاشق سوپخوری
   وانیل 8/1 قاشق چایخوری
   خامه قنادی 250 گرم
   بادام پودر شده 3 قاشق سوپخوری
   اسانس تمشک 1 قطره
   آرد سفید 90 گرم
   پودر بادام 20 گرم
   رنگ قرمز 1 قطره به دلخواه
   تمشک 8/1 پیمانه

دسر

روش تهیه:

1. سفیده و زرده را جدا کنید و سفیده را با 2 قاشق سوپخوری شکر با همزن بزنید تا پرک و سبک شود؛ سپس زرده را نیز به همراه باقیمانده شکر و آب جوش با همزن بزنید تا سبک شود.

2. رنگ قرمز را به زرده اضافه کنید و مخلوط سفید و زرده را با هم ترکیب کنید. وانیل و اسانس تمشک را نیز اضافه و به آرامی با لیسک مخلوط کنید.

3. مخلوط آرد سفید و پودربادام را با هم ترکیب و به مخلوط زرده و سفیده اضافه کنید در آخر روغن مایع را نیز افزوده و مخلوط کنید کف سینی رولت 40×30 را کاغذ روغنی انداخته و چرب کنید. مایه را درون سینی ریخته و به مدت 10 دقیقه در فر با دمای 220 درجه سانتی گراد قرار دهید.

4. سپس روی یک کاغذ روغنی دیگر برگردانید، رول کنید و بین حوله مرطوب قرار دهید. بعد از خنک شدن، کاغذ روغنی را جدا کنید و بین آن مخلوط خامه قنادی، بادام پودر شده و تمشک مخلوط شده بمالید، مجددا رول کنید و به مدت 12 ساعت در یخچال گذاشته، سپس برش بزنید.

5. طرز تهیه کرم میانی، خامه قنادی را با همزن بزنید تا فرم بگیرد و سپس بادام پودر شده و تمشک را نیز اضافه کنید و بین رولت بمالید.

مجله زندگی ایده آل

اخبار مرتبط:

طرز تهیه رولت موزی، لذیذ و پرانرژی ویژه سحری

آموزش تهیه

رولت بستنی کاکائویی

طرز تهیه رولت ساده

.

منبع : persianv.com

طرز تهیه دسر رولت بادامی با خامه و تمشک گردآوری توسط بخش انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه سایت آکاایران
تبلیغات