آکاایران: انار ژله ای

زمان آماده سازی
۱۸۰ دقیقه
درجه دشواری
آسان
مناسب برای
۴ نفر
۶ عدد
انار
۱ بسته
ژله آلوئه ورا
۲ لیوان
آب جوش
۱ لیوان
آب سرد
۱ عدد
سرنگ
به میزان لازم
سلفون
انار ژله ای

آکاایران: انار ژله ای

انار ژله ای

اموزش دسر انار ژله ای :

میزان قند انار نیز به حدی است که باعث منع مصرف بیماران دیابتی نمی شود.باعث پایین آمدن کلسترول بد خون یعنی LDL شده. دفع مضرات دخانیات، تقویت معده، از بین برنده غم و اندوه و افزایش هوش آدمی از جمله ۵۰ خواص خارق العاده انار هستند.انار معتدل، مقوی، ملین، ادار آور و ضد تشنگی است، اگر بعد از غذا انار شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا آسان هضم می شود. کسانی که لاغر هستند خوردن انار برای آنها مفید است البته نوع شیرین آن. انار شیرین برای کسانی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود. انار شیرین سرفه را تسکین می دهد و صدا را باز می کند. ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست خوب است، به بازسازی سلولهای جدید بدن کمک می کند، کالری کمی دارد در نتیجه برای دست یافتن به وزن ایده آل مناسب است، از کربوهیدرات و ویتامین B غنی است، به افزایش ایمنی بدن کمک می کند، منبع غنی اسید فولیک بوده که برای سلامت مو مفید است و از نازک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند، به کاهش کلسترول بد کمک می کند، برای التهاب و ورم مفاصل خوب است و استرس را کاهش می دهد.

ذائقه :

انارو ژله هر دو  دارای مزاجی سرد هستند.

  1. ژله آلوئه ورا را با آب جوش مخلوط کنید و به روش بن ماری کاملا دانه های ژله را حل کنید سپس آب سرد را بیفزایید و بگذارید کمی خنک شود.
  2. انار ها را دان کنید. یک کاسه گرد را بردارید داخل آن سلفون بکشید. سلفون را به مقداری زیاد اطراف کاسه بگذارید بماند. سپس انارها را به مقدار دلخواه داخل آن بریزید. بعد لبه های سلفون را با دست بگیرید و با دست آن را به شکل توپ در بیارید و سر آن را محکم گره بزنید تا باز نشود.
  3. سپس با سرنگ ژله را از ناحیه بالایی که گره زدید تزریق کنید.
  4. در انتها آنها را داخل یخچال بگذارید تا خوب خودش را بگیرد وقتی آماده شد سلفونها را از دور انارها بازکنید
  5. ژله لذیذ شما اماده سرو میباشد. نوش جان

منبع :

انار ژله ای
4.5 (90%) 49 رای